Pasirinko tikrąjį pašaukimą: viskas vedė į muzikos karjerą, bet Vakarė padarė posūkį, kuris nustebino visus

Pranešimas spaudai , 2025-07-15, 06:30
0
Pasirinko tikrąjį pašaukimą: viskas vedė į muzikos karjerą, bet Vakarė padarė posūkį, kuris nustebino visus

Kai Vakarė Jarmalavičiūtė pasirodė LNK projekto „Lietuvos balsas. Vaikai“ scenoje, žiūrovai iškart pamilo jos stiprų balsą bei charizmą. Pelnyta antroji vieta buvo tik pradžia: netrukus ji grįžo į „Lietuvos balso“ sceną suaugusiųjų konkurse ir vėl pasiekė finalą, šįkart užimdama trečiąją vietą, vėliau triumfavo ir LRT projekte „Dainuok su manim“. 

Po šių pergalių atrodė, kad Vakarės kelias neišvengiamai ves į profesionalią sceną – ji pasirinks dainininkės karjerą, koncertus, gastroles ir būrius ją mylinčių fanų, tačiau Vakarė pasirinko kitaip.

Šiemet Vakarė baigė pirmuosius pradinio ugdymo pedagogikos ir ankstyvosios užsienio kalbos mokymo bakalauro studijų metus Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijoje Vilniuje ir nedvejodama prisipažino: „Pagaliau jaučiuosi savo rogėse“.

Muzika ir pedagogika – visad šalia

Vakarės kelionė į sceną prasidėjo dar ankstyvoje vaikystėje – ji dainavo nuo trejų metų, paskatinta savo mamos, dirbančios muzikos mokytoja. Scena Vakarę visad mylėjo: pirmoje klasėje ji pradėjo vaidinti, o nuo penktos klasės debiutavo miuzikluose, kurie iki pat šių dienų yra viena artimiausių jos kūrybinių veiklų.

Vakarė vaidina Jurijaus Smorigino režisuotame muzikiniame spektaklyje „Riešutėliai Pelenei“, kuriame ji atlieka vieną pagrindinių – Pelenės vaidmenį. Nors daugeliui spektaklio režisierius, choreografas, baleto šokėjas, TV laidų vedėjas Jurijus Smoriginas asocijuojasi su itin griežtu ir kandžiu komisijos nariu iš televizijos ekranų, Vakarė jį mato kaip kūrybingą ir šmaikštų kolegą: „Su juo niekada nebūna nenuobodu, jis vis sugalvoja ką nors naujo. Dirdama su Jurijumi nejaučiu jokio griežtumo, tik stiprią meninę partnerystę“.

Nuo keturiolikos metų Vakarė pati pradėjo mokyti vaikus vokalo pamokų, jai visada buvo svarbu dalintis tuo, ką pati išmoko. „Muzika yra mano tapatybės dalis. Muzika ir pedagogika, persipynusios tarpusavyje, visada buvo šalia kaip kažkas sava, pažįstama ir nepakeičiama“, – sako ji.

Pedagogikos link pasuko paskutinę minutę

Nors, regis, visas ligtolinis Vakarės gyvenimas buvo susijęs su muzika, pabaigusi mokyklą studijų kryptį ji pasirinko visai kitą, netikėtai net pačiai sau.

„Tai buvo vienas sunkiausių pasirinkimų. Galvojau ne tik apie muziką – buvau įrašiusi devynis skirtingus stojimo į universitetus variantus, nuolat kaitaliojau jų eiliškumą. Likus vos kelioms minutėms iki paraiškų pateikimo termino pabaigos nusprendžiau pirmu numeriu palikti VDU pradinio ugdymo pedagogikos ir ankstyvosios užsienio kalbos mokymo studijas“, – prisimena ji.

Pirmieji studijų metai Vakarę ne tik nudžiugino – jie ją nustebino. „Visi gąsdino sunkiais egzaminais, sudėtinga pedagogine praktika mokykloje, bet man viskas pasirodė sava, lengva ir įdomu. Niekas nekėlė įtampos, jaučiau, kad esu ten, kur turiu būti“, – pasakoja ji. Studijos, pasak Vakarės, tapo jos erdvė kūrybai, naujoms idėjoms, savęs pažinimui.

Vakarė įsitikinusi, kad didžiausią studijų vertę kuria galimybė nuo pat pradžių praktiškai dirbti su vaikais. Teoriją galima skaityti gausiai ir iš įvairių šaltinių, bet tik realiai dirbdamas klasėje gali pasitikrinti, ar tai yra tavo norima vieta.

Mokytojas ir įkvėpėjas – Mantas Jankavičius

Paklausta, kaip įsivaizduoja save kaip mokytoją, Vakarė prisipažįsta: „Tikiuosi būti pastabi, kantri, tolerantiška ir kūrybiška. Pradinių klasių mokytojas yra vaiko gyvenimo kelionės pradžios palydovas. Jis turi matyti kiekvieną vaiką, suprasti jo pasaulį, padėti jam augti“.

Ji prisimena TV projekto „Lietuvos balsas“ savo mokytoją, žinomą dainininką Mantą Jankavičių. Vakarė džiaugiasi, jog jos mokytojas, scenos kolega dėsto VDU Muzikos akademijoje.  „Jis moka pastebėti žmogų, motyvuoti, įkvėpti. Tai labai svarbu – tiek scenoje, tiek pedagogo darbe“, - neabejoja ji.

Siūlo nesivadovauti kitų patarimais, o klausyti savęs

Intensyvus gyvenimo ritmas palieka mažai laiko poilsiui, tačiau Vakarė atrado paprastą būdą atsikvėpti – pats geriausias atsipalaidavimo būdas jai yra pasivaikščiojimas. „Kai noriu pabėgti nuo streso, einu pasivaikščioti į parką, mišką. Taip išsivalo galva“, – teigia ji.

Šiandien, kai daugelis abiturientų suka galvą dėl savo studijų krypties ir profesinio kelio pasirinkimo, Vakarė turi jiems paprastą, bet svarbų patarimą: „Renkantis studijų kryptį, šalia gali būti daug įvairių patarėjų. Vienas pataria vienaip, kitas siūlo kitaip, tačiau tai tik trukdo išgirsti save. O juk svarbiausia išgirsti savo širdies balsą, pajausti, ko nori tu pats. Siūlyčiau mažiau klausytis aplinkinių nuomonių ir paklausti savęs, kur galėtumei jautis reikalingas bei laimingas, ir būtent tai pasirinkti“.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas