Prisijunkite
Prisijunkite
Keliauti po Europos miestus neprivalo kainuoti mėnesio atlyginimo. Iš tiesų, išmaniai planuojant ir pasinaudojus keliais praktiškais sprendimais, galima nuskristi, apsistoti miesto centre, paragauti vietinių patiekalų ir grįžti kupinam įspūdžių už itin kuklią sumą.
Kelionių entuziastė Sofija, apkeliavusi jau virš 20 šalių, dalijasi realiais būdais, kaip išnaudoti visus įmanomus šaltinius pigiems bilietams, maistui ir nakvynei rasti. Anot jos, didžiausias mitas, kad norint keliauti, reikia turėti daug pinigų. Geras laikas ir įspūdžiai dažnai priklauso ne nuo prabangos, o nuo sumanumo.
Norintiems pasinerti į keliones už kelis eurus, svarbiausia išmokti išnaudoti pasiūlymus, reaguoti greitai ir nebijoti kiek netikėtų sprendimų. Būtent tokia filosofija leidžia pasimėgauti Europa beveik už dyką.
Bilietai: kelionės kryptį rinkitės pagal kainą, ne atvirkščiai
Didžiausia klaida – pirmiausia pasirinkti šalį, o tik paskui ieškoti skrydžių. Pasak Sofijos, protingiau sekti pačių pigiausių bilietų kryptis. Ji rekomenduoja naudoti „Skyscanner“ platformą, kur galima nustatyti lanksčias datas ir pasirinkti tikslą „bet kur“.
Šitaip pavyko nuskristi iš Rygos į Varšuvą vos už 3 eurus, iš Varšuvos į Boloniją – už 6 eurus, o į tokius miestus kaip Roma, Dublinas ar Milanas – vos po 15 eurų. Tai ne vienetiniai atvejai – skrydžių pasiūlymų tokiomis kainomis galima rasti nuolat.
Norint neatsilikti nuo karštų pasiūlymų, reikėtų stebėti kainų pokyčius kasdien, o geriausia – užsisakyti priminimus ir pasiūlymus iš skrydžių paieškos svetainių.
Reklaminės žinutės – ne tik šlamštas
Registruotis įvairiose platformose, įskaitant oro linijų, viešbučių, traukinių ir net muziejų puslapius, tikrai verta. Svarbu ne tik užsiregistruoti, bet ir leisti siųsti reklaminę informaciją.
Tokiu būdu dažnai atsiunčiami slapti pasiūlymai, nuolaidų kodai, informacija apie išankstinius bilietų pardavimus ar akcijas. Be to, prisijungus prie lojalumo programų ar naudojantis programėlėmis, galima išvengti papildomų mokesčių, kurie paprastai taikomi svečio režimu besinaudojantiems vartotojams.
Planavimas – pigesni bilietai ir mažiau streso
Keliautoja pataria bilietus, ekskursijas ir viešojo transporto paslaugas įsigyti bent vieną ar du mėnesius prieš kelionę. Tokiu būdu dažnai pavyksta pasinaudoti „ankstyvojo pirkimo“ pasiūlymais ir išvengti didelio kainų šuolio paskutinę minutę.
Anot jos, planavimas iš anksto leidžia ne tik sutaupyti, bet ir jaustis užtikrinčiau – mažiau chaoso ir daugiau ramybės pačioje kelionėje.
Nakvynė: rinkitės hostelius arba kambarius
Brangiausias kelionės elementas dažnai būna būstas. Norint sutaupyti, pravartu rinktis hostelius. Jie ne tik pigesni (dažnai naktis kainuoja apie 15-20 eurų), bet ir siūlo puikų būdą susipažinti su kitais keliautojais ar net vietiniais.
Tiems, kuriems nepriimtina dalytis kambariu su dešimčia žmonių, verta pasižvalgyti po „Airbnb“ siūlomas atskiras kambarių nuomas. Dažnai galima rasti privačių kambarių miesto centre už gerokai mažesnę kainą nei viešbutis.
Maistas: kaip pavalgyti už 2-3 eurus
Vienas iš Sofijos atradimų – programėlė „Too Good To Go“. Ji leidžia įsigyti vadinamuosius „staigmenos paketus“ iš restoranų, kepyklėlių ar kavinių, kurių nesuvartotas maistas liktų neišnaudotas dienos pabaigoje.
Maistas šiuose pakuotėse dažniausiai yra šviežias, tačiau parduodamas ženkliai pigiau, nes tai yra, kas liko prekybos pabaigoje. Tai padeda ne tik sutaupyti, bet ir prisidėti prie maisto švaistymo mažinimo.
Europa be streso ir skolų
Svarbiausia – keisti požiūrį į keliones. Nebūtina rinktis brangiausių viešbučių ar turistinių objektų, kad patirtum kažką įsimintino. Sofijos patirtis rodo, kad net ir turint kelis eurus galima skristi į kitą šalį, rasti nakvynę bei paragauti vietinės virtuvės – tereikia žinoti, kur ieškoti.
Maži sprendimai, tokie kaip registracija programėlėse, bilietų pirkimas iš anksto ar nakvynės keitimas iš viešbučio į privatų kambarį, gali sutaupyti šimtus eurų.
Todėl vietoj pasiteisinimų dėl pinigų stokos, verta pradėti planuoti protingai – kelionės taps dažnesnės, įdomesnės ir labiau prieinamos. Ir galbūt, sekdami šiais patarimais, jau po kelių savaičių leisitės į kitą Europos miestą už tą pačią sumą, kurią sumokėtumėte už kavą miesto centre.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti