Prisijunkite
Prisijunkite
Yra sakoma, kad sėkmės niekada nebūna per daug. Mūsų senoliai tuo tikėjo tvirtai – ne tik tikėjo, bet ir darė viską, kad palenktų likimą sau naudinga linkme. Pasak senųjų papročių, būtent vasarą atliekami tam tikri veiksmai galėjo lemti, ar žmogui seksis iki metų pabaigos. Vienas iš tokių senoviškų ritualų buvo atliekamas liepos viduryje ir, anot senolių, net labai paprastas veiksmas galėjo užtikrinti, kad bėdų išvengsite ilgą laiką.
Liepos mėnuo visada buvo laikomas ypatingu. Senosios tradicijos byloja, kad šį laikotarpį globoja Perkūnas – viena svarbiausių senovės dievybių, valdžiusi dangų, ugnį ir audras. Nenuostabu, kad tuo metu žmonės jautė didesnį dangaus reiškinių poveikį, todėl ieškojo būdų užsitikrinti dvasinę apsaugą bei žemišką sėkmę. Liepos 12 yra diena, kurią verta išskirti, jei norisi pasikviesti į namus daugiau darnos, šviesos ir fortūnos.
Sakoma, kad tam tikros gėlės turi ne tik grožį, bet ir stiprią simbolinę prasmę. Vasaros žiedai, ypač surinkti tam tikru laiku, esą gali turėti ne tik estetinį, bet ir energetinį poveikį. Ne visi žino, kad liepos viduryje buvo atliekamas ypatingas veiksmas su vienu konkrečiu augalu, kuris, jei surinktas tinkamai, turėjo atnešti sėkmę visiems metams.
Kodėl liepos 12 diena ypatinga?
Pasak senolių, sėkmei į savo gyvenimą įsileisti reikia ne tik tikėti, bet ir veikti. Ši tradicija susijusi su Mėnulio pilnatimi – jos įtaka žmogui senovėje buvo laikoma reikšminga. Du vakarai po pilnaties buvo laikomi puikiu metu ieškoti dvasinės pusiausvyros, apsivalymo ir susitarimo su gamta.
Šiais metais pilnatis įvyks liepos 10 dieną, o tai reiškia, kad liepos 12 yra ypatingai palanki diena senajam ritualui. Pagal paprotį, būtent tą rytą reikėtų pasirūpinti viena gėle, kuri turi stiprų sėkmės simbolį. Tikima, kad tinkamai atliktas veiksmas šią dieną padeda apsisaugoti nuo blogų nutikimų, o į gyvenimą pritraukia džiugesio, šviesos ir netikėtų palankių aplinkybių.
Kokia gėlė pritraukia sėkmę ir kaip ją naudoti?
Svarbiausias šio senovinio papročio elementas – viržiai. Šie augalai dar ir dabar laikomi ilgaamžiškumo bei sielos ramybės simboliu. Tą ypatingą dieną reikėtų paanksti keltis ir nuskinti keletą šviežių viržių šakelių, kuo natūralesnėje aplinkoje jie auga, tuo stipresnė laikoma jų energetika.
Geriausia tai daryti kuo anksčiau ryte, kai rasa dar neišgaravusi. Nuskintas šakeles reikėtų surišti į mažą ryšulėlį, o jei norisi sustiprinti sėkmės žinutę – perrišti raudonu siūlu arba juostele. Raudona spalva laikoma apsaugine ir sėkminga daugybėje kultūrų – nuo senovės lietuvių iki rytų tautų.
Gėlių puokštelę svarbu pakabinti prie įėjimo į namus. Tiks ir lauko durys, ir prieškambaris. Tačiau labai svarbu laikytis vienos taisyklės: viržiai turi būti pakabinti žiedais į viršų. Jei jie pakibs žemyn galva, pasak papročių, gali pritraukti ne sėkmę, o priešingą rezultatą.
Ką dar verta žinoti apie senąjį gėlių ritualą?
Nors atrodo, kad tai tik smulkmena, daugelis senolių šio veiksmo neatsisakydavo kasmet. Buvo tikima, kad šis ritualas stiprina namų aurą, išgrynina energiją ir leidžia šeimai išgyventi sunkesnius laikotarpius su mažesniais nuostoliais.
Svarbu tai, kad viržių puokštelė turėtų likti pakabinta visą vasarą arba bent iki rudens lygiadienio. Po to, pasak tradicijos, ją galima nukabinti ir tyliai padėkoti už apsaugą. Tada viržiai dažniausiai būdavo sudeginami, kaip pagarbos ir ciklo užbaigimo simbolis.
Senoji išmintis šiandienai
Nors šiuolaikinis pasaulis mažiau kliaujasi ritualais, vis daugiau žmonių grįžta prie gamtos, sezoniškumo ir senųjų žinių. Tokie paprasti veiksmai, kaip viržių puokštė prie durų, gali būti ne tik simbolis, bet ir savotiška priminimo forma – apie dėkingumą, ramybę ir norą gyventi harmoningai.
Liepos 12 dieną verta prisiminti ne tik apie šią seną tradiciją, bet ir pagalvoti, ko norisi likusiai metų daliai. Kartais užtenka kelių minučių ryte, kad visa diena būtų šviesesnė. Ir galbūt, kaip tik šiemet, viržiai padės išsaugoti ne tik namų šilumą, bet ir vidinę ramybę.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti