Prisijunkite
Prisijunkite
Po dienos paplūdimyje dažnas grįžta su drabužiais, kuriuose smėlis įsitaisęs taip tvirtai, jog atrodo, kad jis ten ir liks visam laikui. Maudymosi kostiumėlis ypač kenčia – siūlėse, klostėse ar net audinio tekstūroje įsikūrę smėlio grūdeliai neiškrenta net purtant. Vis dėlto egzistuoja paprastas būdas, kuris nereikalauja nė trupučio jėgos.
Užteks vieno daikto, kurį daug kas turi vonios kambaryje – susidorojimas su smėliu gali trukti vos kelias minutes. Maudymosi kostiumėliai dažnai perkami ne vienam sezonui. Tad kuo ilgiau jie išlaiko formą, spalvą ir elastingumą, tuo daugiau iš jų naudos.
Nors drėgmė, druska, UV spinduliai ir, žinoma, smėlis veikia audinį nepalankiai, tinkama priežiūra leidžia išsaugoti drabužio išvaizdą. Verta žinoti ne tik kaip jį skalbti ar džiovinti, bet ir kaip iš jo lengvai išgauti visus pasislėpusius smėlio likučius.
Kaip skalbti maudymosi kostiumėlį – ką būtina žinoti
Paprastas maudymosi kostiumėlis, be papildomų elementų, gali būti skalbiamas skalbimo mašinoje – ne aukštesnėje kaip 30 laipsnių temperatūroje. Geriausia jį įdėti į specialų tinklinį skalbimo maišelį, kad būtų apsaugotas nuo tempimo ar įstrigimo tarp kitų drabužių. Skalbiant verta naudoti itin švelnų ploviklį – be baliklių ar stiprių cheminių medžiagų.
Jeigu kostiumėlis turi raištelius, metalinius kabliukus ar smulkias detales, tuomet skalbimas rankomis yra saugiausias pasirinkimas. Vanduo turi būti vėsus, o trynimo reikėtų vengti – užtenka švelniai panardinti ir išspausti.
Po skalbimo maudymosi kostiumėlis neturėtų būti gręžiamas – užtenka atsargiai išspausti vandenį ir džiovinti horizontaliai, ant rankšluosčio, šešėlyje. Tiesioginiai saulės spinduliai gali išblukinti spalvas, o džiovyklė sugadinti audinį. Lyginti tokio tipo drabužių taip pat negalima – audinys gali susitraukti ar prarasti elastingumą.
Prieš bet kokį plovimą verta perskaityti informaciją ant etiketės – gamintojas dažnai nurodo, ką galima, o ko geriau vengti.
Kaip pašalinti smėlį iš maudymosi kostiumėlio – paprastas triukas
Grįžus iš paplūdimio, įprasta purtyti kostiumėlį tikintis, kad smėlis iškris. Tačiau jei jis įsispraudė tarp siūlių ar sulindo į audinį, paprastas kratyti nepadės. Tokiu atveju rekomenduojama naudoti šaltą oro srautą – čia į pagalbą atskuba plaukų džiovintuvas.
Tiesiog nukreipkite stiprų, bet vėsų oro srautą į vietas, kuriose matyti smėlis – jis išbyrės per kelias sekundes. Dar viena išeitis – dulkių siurblys. Patogu naudoti siaurą antgalį – jo pagalba galima švelniai ištraukti smėlį iš sudėtingai pasiekiamų vietų. Svarbu siurbti atsargiai, kad neįtrauktumėte ir audinio.
Po tokios procedūros galima pereiti prie skalbimo – taip užtikrinsite, kad po valymo neliks jokių likučių, kurie galėtų erzinti odą ar trikdyti audinio struktūrą.
Ilgalaikė priežiūra – kaip išsaugoti maudymosi kostiumėlį sveiką
Kad maudymosi kostiumėlis tarnautų ne vieną sezoną, verta po kiekvieno pasiplaukiojimo greitai jį išskalauti šaltame vandenyje. Taip pašalinama druska, chloras ar smėlio mikrodalelės. Be to, ilgesnis laikymas drėgnoje aplinkoje, pavyzdžiui, susuktame maišelyje, gali paskatinti kvapų kaupimąsi ar net pelėsio atsiradimą.
Svarbu niekada neplauti tokio audinio kartu su drabužiais, turinčiais užtrauktukų ar kabliukų – jie gali pažeisti medžiagą. Jei kostiumėlis turi siuvinėjimų, tiulio ar papildomų įsiuvų, juos reikėtų saugoti nuo trinties ar per didelio tempimo.
Pasirodo, smėlis – tai ne toks didelis priešas, jei žinai, kaip su juo elgtis. Užtenka keleto paprastų veiksmų, ir maudymosi kostiumėlis vėl atrodo kaip naujas – be dėmių, be smėlio, be deformacijų. O tai reiškia – mažiau rūpesčių ir daugiau tikro poilsio.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti