Tai didžiausia klaida pakuojant rankinį bagažą ir dėl jos galite turėti rimtų bėdų oro uoste

Lina Snarskienė , 2025-07-08, 08:59 (atnaujinta 2025-07-08, 10:20)
0
Tai didžiausia klaida pakuojant rankinį bagažą ir dėl jos galite turėti rimtų bėdų oro uoste

Kelionės lėktuvu, ypač vasaros sezono metu, tampa daugelio atostogų dalimi. Tačiau tam, kad atostogos prasidėtų be streso, verta žinoti, kaip teisingai susikrauti rankinį bagažą. Nors daugelis renkasi būtent šį variantą dėl jo patogumo ir ekonomiškumo, nemaža dalis keleivių vis dar daro esmines klaidas.

Dėl jų kyla nesklandumų prie saugumo patikros vartų, o kai kurie daiktai tenka išmesti tiesiog vietoje. Oro uosto darbuotojai kiekvieną dieną tikrina šimtus, jei ne tūkstančius keleivių. Saugumo kontrolė – būtinas žingsnis, siekiant užtikrinti tiek keleivių, tiek įgulos saugumą. 

Tačiau neretai šis etapas tampa nemalonia staigmena tiems, kurie nesusipažino su taisyklėmis. O jos aiškios – egzistuoja konkretus sąrašas daiktų, kurių į rankinį bagažą dėti negalima. Net ir mažiausia smulkmena gali būti problema, todėl verta iš anksto pasiruošti.

Kaip susikrauti rankinį bagažą, kad nekiltų rūpesčių?

Pirmas žingsnis – pasitikrinti konkrečios oro linijos reikalavimus dėl rankinio bagažo dydžio ir svorio. Skirtingos bendrovės gali taikyti skirtingas taisykles – vienoms pakanka nedidelio kuprinės dydžio, kitos leidžia įsinešti ir mažą lagaminą. Kai tai aišku, verta susidaryti būtiniausių daiktų sąrašą. 

Svarbiausi daiktai, tokie kaip dokumentai, piniginė, telefonas, įkroviklis ar vaistai, turi būti po ranka – jei registruotas bagažas dingtų, jie bus su jumis. Kosmetiką galima įsinešti tik specialiomis sąlygomis – visi skysčiai turi būti ne didesniuose nei 100 ml talpos buteliukuose.

Visa kosmetika sudėta į skaidrų plastikinį maišelį. Tokį maišelį reikės pateikti atskirai prie kontrolės. Receptiniai vaistai gali būti vežami be kiekio apribojimų, tačiau pareigūnas gali paprašyti parodyti receptą ar kitą dokumentą.

Draudžiami daiktai rankiniame bagaže – ko griežtai vengti

Yra keletas daiktų grupių, kurių jokiu būdu negalima turėti su savimi skrendant lėktuvu. Jei jie bus rasti rankiniame bagaže, bus konfiskuoti, o keleivis gali patirti papildomų nepatogumų. Tai ypač aktualu tiems, kurie keliauja pirmą kartą arba dar neturėjo nesklandumų.

Visų pirma, rankiniame bagaže negalima vežti jokių pavojingų ar cheminių medžiagų – tai įvairūs aerozoliai, degūs skysčiai, balikliai, koroziniai skysčiai ar net gesintuvai. Šios medžiagos kelia realią grėsmę saugumui.

Antroji grupė – sporto ir turizmo įranga su metaliniais ar aštriais elementais. Tarp jų – riedlentės, lazdos, pačiūžos, žvejybos įranga, net dartai. Nors gali pasirodyti keista, bet net nedidelis įrankis ar žaidimų priemonė gali būti laikoma pavojinga.

Negalima vežtis ir jokių sprogstamųjų medžiagų – tai gali būti net fejerverkai ar dažų purškikliai. Tokie daiktai ne tik uždrausti, bet ir gali sukelti labai rimtų pasekmių.

Taip pat draudžiama vežtis ginklus – tiek tikrus, tiek žaislinius ar jų imitacijas. Tokių daiktų buvimas rankiniame bagaže gali baigtis rimtais aiškinimaisis su saugumo tarnybomis.

Dar viena grupė – įvairūs įrankiai. Net paprastas atsuktuvas, replės ar virtuvinis peilis – visi jie neleidžiami. Net kosmetiniai įrankiai, tokie kaip pincetai ar ilgesnės nei 6 cm žirklės, taip pat patenka į šį sąrašą.

Pavojų kelia ir ugnį skleidžiantys prietaisai – žiebtuvėlių užpildai, dujinės lempos, audros degtukai. Jų taip pat nereikėtų turėti su savimi skrendant.

Taip pat reikėtų vengti visų daiktų su atvirais ašmenimis – skutimosi peiliukų be apsaugos, atvirų skustuvų, siuvimo adatų ar net paprastų metalinių nagų dildžių. Jie gali būti atimti kontrolės metu.

Kaip pasiruošti, kad skrydis būtų be streso?

Prieš vykstant į oro uostą verta peržiūrėti bagažą ir įsitikinti, kad jame nėra jokių draudžiamų daiktų. Jei dėl kurio nors daikto kyla abejonių, galima pasitikrinti oro linijų svetainėje ar pasikonsultuoti su oro uosto informacijos tarnyba. Tokiu būdu išvengsite netikėtumų ir išlaikysite ramybę per visą kelionę.

Kelių minučių pasiruošimas namuose padės išvengti nemalonių situacijų prie patikros. Tinkamai paruoštas rankinis bagažas – tai ne tik jūsų komfortas, bet ir sklandus kelionės startas.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas