Prisijunkite
Prisijunkite
Pastaraisiais metais vis daugiau dėmesio sulaukia alternatyvūs depresijos gydymo būdai, ypač tiems pacientams, kurie serga sunkiomis lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip vėžys. Naujausi klinikinio tyrimo rezultatai rodo, kad grybuose natūraliai randamas junginys psilocibinas gali padėti sumažinti depresijos ir nerimo simptomus net ilgą laiką po pavienio vartojimo.
Psilocibinas yra psichodelinė medžiaga, kuri aptinkama tam tikrose grybų rūšyse. Ji veikia smegenų receptorius, susijusius su nuotaika, suvokimu ir sąmone.
Tyrėjai nagrinėja šią medžiagą kaip galimą pagalbos priemonę tiems žmonėms, kuriems įprasti gydymo būdai nepadeda.
Tyrimo eiga ir pacientų patirtis
Atlikto tyrimo metu dalyvavo 28 pacientai, kuriems buvo diagnozuotas vėžys ir kartu sunkus depresinis sutrikimas. Tyrimo metu visi dalyviai gavo vienkartinę 25 miligramų psilocibino dozę. Kad poveikis būtų saugus ir veiksmingas, kiekvienas pacientas buvo lydimas terapeuto viso proceso metu, nuo pasiruošimo iki poveikio stebėjimo ir vėlesnio aptarimo.
Po dvejų metų, vertinant pacientų būklę, paaiškėjo, kad daugiau nei pusei dalyvių depresijos simptomai reikšmingai sumažėjo. Net 15 žmonių iš 28 parodė aiškų pagerėjimą, o 14 iš jų ilgą laiką nebejautė depresijos simptomų. Be to, tyrimo metu nustatyta, kad nerimo lygis taip pat sumažėjo 12 pacientų. Tai rodo, kad poveikis buvo ne tik trumpalaikis, bet ir išliekantis ilguoju laikotarpiu.
Platesnio taikymo galimybės ir tęstiniai tyrimai
Siekiant geriau suprasti šios medžiagos galimybes, šiuo metu atliekamas kitas tyrimas, kuriame psilocibino poveikis lyginamas su placebo. Tyrime tiriama, ar viena ar dvi 25 miligramų dozės gali padėti dar platesniam pacientų ratui. Šiuo atveju daug dėmesio skiriama tam, ar pakartotinis vartojimas padidina ilgalaikio pagerėjimo tikimybę.
Pasak vieno iš tyrimo vadovų, gydytojo Manisho Agrawalo, net viena dozė, sujungta su psichologine pagalba, gali reikšmingai sumažinti depresijos simptomus. Tai svarbus žingsnis link naujo požiūrio į emocinės sveikatos gerinimą pacientams, kurie patiria ne tik fizinį, bet ir emocinį krūvį dėl onkologinės diagnozės.
Ką šie rezultatai reiškia pacientams
Vėžiu sergantiems žmonėms depresija dažnai tampa neatsiejama kasdienybės dalimi. Ligai progresuojant ar gydymui tęsiantis, psichologinis spaudimas ir nerimas didėja. Dėl to tradicinės gydymo priemonės kartais tampa nebeefektyvios arba netoleruojamos dėl šalutinio poveikio. Šiame kontekste psilocibino tyrimai atveria naują galimybę, vienas išskirtinis seansas gali suteikti palengvėjimą ilgam.
Be to, svarbu pažymėti, kad psichologinis palaikymas yra būtina tokio gydymo dalis. Neužtenka tik medžiagos poveikio, labai svarbu pacientą paruošti, užtikrinti saugią aplinką ir padėti suprasti patirtus pokyčius. Būtent toks holistinis požiūris į gydymą leidžia pasiekti ilgalaikių teigiamų rezultatų.
Tyrimo rezultatai parodė, kad grybuose randama natūrali medžiaga psilocibinas gali būti reikšmingas proveržis gydant depresiją pacientams, sergantiems vėžiu. Vienkartinė dozė, sujungta su terapiniu palaikymu, padeda ne tik sumažinti depresiją, bet ir pagerinti emocinę savijautą ilgam laikui.
Šiuo metu vykstantys papildomi tyrimai padės geriau įvertinti ilgalaikį poveikį ir galimybę šį metodą taikyti plačiau. Nors psilocibinas dar nėra standartinė gydymo priemonė, jo potencialas įnešti viltį žmonėms, išbandžiusiems viską, tampa vis labiau matomas.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti