Prisijunkite
Prisijunkite
Daugybė žmonių mano, kad stuburo problemos pasireiškia tik skausmu nugaroje ar kakle. Vis dėlto tai yra tik dalis simptomų, kurie gali byloti apie rimtus pokyčius stuburo srityje. Šiuolaikinis gyvenimo būdas, tai ilgos valandos sėdint, ribotas fizinis aktyvumas, netinkama laikysena lemia, kad stuburo būklė prastėja vis anksčiau. Ne vienas žmogus ignoruoja pirmuosius signalus, nes ne visada sieja savo pojūčius su stuburo sveikata. Tačiau kartais būtent stuburas yra tylus kaltininkas įvairių iš pažiūros nesusijusių negalavimų.
Jeigu dažnai patiriate pirštų ar rankų tirpimą, galite manyti, kad kaltas yra riešo kanalo sindromas. Vis dėlto šis simptomas neretai susijęs su pakitimais kaklinėje stuburo dalyje. Jei dėl degeneracinių pokyčių ar slankstelių pasislinkimų suspaudžiami nervai, atsiranda jutimų sutrikimai, tirpimas, o kartais net raumenų silpnumas.
Šiuos pojūčius gali lydėti kaklo įtampa, peties skausmas ar ribotas galvos judėjimas. Tokie požymiai rodo, kad verta išsitirti ne tik plaštakas, bet ir kaklą.
Galvos skausmas ir svaigimas gali būti ne vien nuovargio pasekmė
Kiekvienas esame patyrę galvos skausmą ar svaigulį. Dažnai tam priskiriame miego trūkumą, stresą, mažą skysčių suvartojimą. Tačiau ilgalaikis skausmas ar pasikartojantis svaigimas, ypač kai atsiranda pasukus galvą ar ją atlošus, gali byloti apie kaklinio stuburo segmentų sutrikimus. Įtampa kaklo raumenyse ar diskų degeneracija sukelia spaudimą, kuris perduodamas į galvą, o žmogus pradeda jausti spaudimo pojūtį, migreną ar net regėjimo bei klausos sutrikimus.
Net regos pokyčiai gali būti susiję su stuburo būkle
Kai kuriems žmonėms, turintiems stuburo problemų, ypač kaklinės dalies srityje, pasireiškia regėjimo sutrikimai. Gali atsirasti jausmas, lyg akys būtų pavargusios, atsiranda spaudimo pojūtis akiduobėse, išsiliejęs vaizdas. Esant uždegiminiams procesams stuburo sąnariuose, gali pasireikšti ir akies uždegimas, padidėjęs jautrumas šviesai. Jei regėjimas silpnėja be aiškios priežasties, vertėtų apsvarstyti stuburo ištyrimą.
Laikysenos įtaka menstruacijų skausmams ir ciklo pokyčiaims
Moterims dažnai pasitaiko skausmas menstruacijų metu, kuris jaučiamas juosmens ar dubens srityje. Tačiau ne visos žino, kad kartais šį skausmą sukelia ne ginekologinės, o ortopedinės priežastys. Hiperlordozė, tai stuburo juosmens dalies per didelis linkis kuris daro spaudimą vidaus organams, ypač gimdai ir kiaušidėms, todėl mėnesinės tampa skausmingos. Jei stuburo juosmens segmentai neteisingai išsidėstę, tai gali daryti įtaką ir ciklo reguliarumui.
Krūtinės spaudimas, ne visada širdies signalas
Spaudimas ar skausmas krūtinės srityje išgąsdina daugelį, nes dažnai siejamas su širdies ligomis. Tačiau krūtinės srities stuburo problemos gali sukelti labai panašius pojūčius. Pasitaiko, kad žmogus jaučia skausmą tarp menčių, sunku kvėpuoti ar ima skaudėti krūtinę gulint. Tokius pojūčius gali sukelti slankstelių pakitimai ar raumenų disbalansas, ypač jei stuburas nuolat patiria apkrovą dėl netaisyklingos laikysenos ar fizinio krūvio.
Virškinimo sutrikimai
Vargina pilvo pūtimas ar vidurių užkietėjimas? Nors dažnai galvojame, kad tai susiję su mityba ar virškinimo sistema, tačiau kartais šių simptomų šaltinis yra stuburo sritis. Jei stuburo raumenys įsitempia dėl nervinių impulsų, gali būti sutrikdyta diafragmos ar žarnyno veikla. Ilgainiui tai virsta virškinimo sutrikimais, kurie netgi gali paveikti kvėpavimą ar energijos lygį.
Stuburas yra daugiau nei tiesi linija
Stuburas yra centrinė ašis, kuri daro įtaką visam organizmo funkcionavimui. Nuo galvos iki pėdų daugelis kūno funkcijų susijusios su nervais, kurie eina stuburo kanalu. Todėl jei kamuoja neaiškios kilmės simptomai, kuriems nerandama medicininės priežasties, verta įvertinti ir stuburo sveikatą. Anksti diagnozavus ir pradėjus rūpintis stuburu, galima išvengti daugybės komplikacijų ir pagerinti gyvenimo kokybę. Stuburas kalba todėl svarbu jį išgirsti laiku.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti