„DeepSeek“ dirbtinio intelekto įrankis kelia vis didesnį susirūpinimą, „Arm“ vadovas sako, kad šis sprendimas netrukus bus užblokuotas

Lukas Snarskis , 2025-02-13, 17:55 (atnaujinta 2025-03-04, 19:42) 2

„DeepSeek“ dirbtinio intelekto įrankis kelia vis didesnį susirūpinimą, „Arm“ vadovas sako, kad šis sprendimas netrukus bus užblokuotas

Kinijos įmonė „DeepSeek“, sukūrusi nebrangų ir našų pokalbių robotą, atsidūrė dėmesio centre dėl rimtų savo modelio saugumo problemų. Nepaisant spartaus populiarumo augimo, naujasis pokalbių robotas „DeepSeek R1“ parodė apgailėtinus rezultatus bandydamas blokuoti kenkėjiškas užklausas.

Naujasis dirbtinio intelekto įrankis kelia didžiulį susirūpinimą. JAV svarstomas naujas įstatymas, kuris gali nulemti baudas už Kinijos dirbtinio intelekto programėlės „DeepSeek“ naudojimą. Tačiau tai dar ne viskas.

„Arm“ generalinis direktorius Rene Hassas prognozuoja, kad JAV vyriausybė jau netrukus gali visiškai uždrausti Kinijos bendrovės sukurtą dirbtinio intelekto įrankį. „DeepSeek“ kelia didžiulį susirūpinimą ir tapo bene labiausiai aptariamu DI įrankiu šiemet.

Šį dirbtinio intelekto sprendimą jau uždraudė NASA, o JAV karinis jūrų laivynas perspėjo personalą nesinaudoti šia dirbtinio intelekto paslauga. Daugelis ekspertų įsitikinę, kad dabar yra tik laiko klausimas, kada „DeepSeek“ bus visiškai uždraustas JAV rinkoje. Tokiu pavyzdžiu gali pasekti ir Europa.

Kalbant apie patį dirbtinio intelekto įrankį, jis yra net 50-75 proc. efektyvesnis už pagrindinius savo konkurentus. Nepaisant to, kad šiam sprendimui reikia mažiau energijos ir skaičiavimų, įvairiuose bandymuose jis pranoko „OpenAI“ sukurtą „o1“ modelį.

Be to, „DeepSeek“ yra nemokamas ir atvirojo kodo, o tai reiškia, kad kiekvienas gali jo pagrindu sukurti savo dirbtinio intelekto programą. Negana to, šį modelį gali atsisiųsti kiekvienas ir naudoti jį tiesiog savo sistemoje, kas sumažino įvairias privatumo rizikas.

Priminsime, jog „DeepSeek” plačiai paplito visame pasaulyje ir sukėlė didelį su dirbtiniu intelektu susijusių akcijų išpardavimą, o „Nvidia“ prarado net 600 mlrd. JAV dolerių rinkos vertės dėl nuogąstavimų, kad pigesni DI modeliai gali sumažinti brangių dirbtinio intelekto lustų paklausą.

Ar patiko šis įrašas?
 

2 komentarų

Konservata

Į chatgpt MS įdėjo milijardus, o kinai už pigiau viską padarė. Žinoma, kinus ir kitus reik užsraust, nes kitaip neatsipirks milijardai.

Kestas

Tai, sukurkit protingesni ir niekas sito nenaudos... paprasta? nemanau, jeigu nera lygevercio konkurento... DeepSeek lieka lyderis...

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas