„Meta“ palaiko E. Muską, kad sužlugdytų „OpenAI“ pelno siekiančias svajones: bendrovės atstovai parašė laišką Kalifornijos generaliniam prokurorui

Lina Snarskienė , 2024-12-17, 07:15 (atnaujinta 2025-03-04, 19:41) 0

„Meta“ palaiko E. Muską, kad sužlugdytų „OpenAI“ pelno siekiančias svajones: bendrovės atstovai parašė laišką Kalifornijos generaliniam prokurorui

Nuo tada, kai „OpenAI“ paskelbė apie savo planą tapti pelno siekiančia įmone, ji susidūrė su daugybe kliūčių. Pirmiausia šį užmojį sutrukdė vieno iš įkūrėjų Elono Musko inicijuota teisinė kova, o dabar, kaip bebūtų keista, „Meta“ palaiko E. Muską, kad sužlugdytų „OpenAI“ pelno siekiančias svajones.

Kaip pranešama, „Meta“ parašė laišką Kalifornijos generaliniam prokurorui Robui Bontai, prašydama vyriausybės įsikišimo, kad būtų užblokuotos „OpenAI“ pastangos pereiti prie pelno siekiančio modelio.

„Meta“ teigia, kad „OpenAI“ pasinaudojo savo ne pelno siekiančios įmonės statusu, kad iš investuotojų pritrauktų milijardus dolerių, ir priduria, kad dirbtinio intelekto įmonei neturėtų būti leista nepaisyti įstatymų, paimant ir pasisavinant turtą, kurį ji sukūrė kaip labdaros organizacija, ir panaudojant jį potencialiai milžiniškai privačiai naudai gauti.

„OpenAI“ elgesys gali turėti seisminių pasekmių Silicio slėniui. Jei būtų leista, „OpenAI“ restruktūrizacija reikštų technologijų startuolių paradigmos pokytį. Leidus šią restruktūrizaciją, investuotojai būtų tik viliojami steigti organizacijas kaip ne pelno siekiančias, surinkti šimtus milijonų dolerių neapmokestinamų aukų moksliniams tyrimams ir plėtrai remti, o vėliau, kai jų technologijos taps komerciškai gyvybingos, įgyti pelno siekiančios organizacijos statusą.

Bendrovės „OpenAI“ generalinis direktorius Samas Altmanas jau informavo darbuotojus apie įmonės planą 2025 metais pereiti prie pelno siekiančio modelio. Tikimasi, kad šis žingsnis padės dirbtinio intelekto įmonei geriau pritraukti investuotojų lėšas ir pažadėti jiems investicijų grąžą.

„Nors mūsų darbas tebesitęsia, nes toliau konsultuojamės su nepriklausomais finansiniais ir teisiniais patarėjais, bet koks galimas restruktūrizavimas užtikrintų, kad ne pelno siekianti įmonė ir toliau egzistuotų bei klestėtų ir gautų visą vertę už savo dabartinę pelno siekiančios kompanijos akcijų dalį, turėdama didesnes galimybes vykdyti savo misiją“, – reaguodamas į naujausią „Meta“ žingsnį, sakė „OpenAI“ valdybos pirmininkas Bretas Tayloras

Nors Elonas Muskas iš pradžių priešinosi „OpenAI“ pertvarkymui ir net pateikė Kalifornijos teismui ieškinį, kad šis žingsnis būtų užblokuotas, neseniai dirbtinio intelekto įmonė atskleidė keletą vidinių elektroninių laiškų ir pokalbių, iš kurių matyti, kad milijardierius norėjo, jog „OpenAI“ taptų pelno siekiančia įmone.

Kol kas neaišku, ar kompanijai pavyks užbaigti perėjimą prie pelno siekiančios įmonės, tačiau mažiau tikėtina, kad 2025 metais šis žingsnis susidurs su teisinėmis kliūtimis.

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas