Milijoninė bauda ir ilgi metai kalėjime – šioje šalyje svarstomas įstatymų projektas, kuris gali šokiruoti net ir visko mačiusius

Lukas Snarskis , 2025-02-07, 17:55 (atnaujinta 2025-03-04, 19:42) 0

Milijoninė bauda ir ilgi metai kalėjime – šioje šalyje svarstomas įstatymų projektas, kuris gali šokiruoti net ir visko mačiusius

Kinijos įmonė „DeepSeek“, sukūrusi nebrangų ir našų pokalbių robotą, atsidūrė dėmesio centre dėl rimtų savo modelio saugumo problemų. Nepaisant spartaus populiarumo augimo, naujasis pokalbių robotas „DeepSeek R1“ parodė apgailėtinus rezultatus bandydamas blokuoti kenkėjiškas užklausas.

Naujasis dirbtinio intelekto įrankis kelia didžiulį susirūpinimą. JAV svarstomas naujas įstatymas, kuris gali nulemti baudas už Kinijos dirbtinio intelekto programėlės „DeepSeek“ naudojimą. Įstatymas numato griežtas bausmes tiems, kurie bus pripažinti kalti.

Senatorius Joshas Hawley pristatė įstatymo projektą, kuriuo siekiama, kad JAV žmonės ir įmonės nepadėtų Kinijai kurti dirbtinio intelekto. Juo taip pat draudžiama JAV naudoti dirbtinio intelekto technologijas iš Kinijos.

Jeigu toks įstatymas būtų priimtas – tai reikštų, jog JAV teritorijoje nebūtų galima naudoti „DeepSeek“ ar panašių įrankių, kurie yra sukurti Kinijoje. Baudos – milžiniškos, štai, pažvelkite į jas:

  • iki 20 metų kalėjimo ir 1 mln. JAV dolerių bauda fiziniams asmenims.
  • iki 100 mln. JAV dolerių baudos juridiniams asmenims.

Žinoma, įstatymo projekte „DeepSeek“ pavadinimas nėra įvardijamas, tačiau pats įstatymo projektas parengtas praėjus vos savaitei po to, kai ši programėlė tapo daugiausiai atsisiųsta dirbtinio intelekto įrankiu JAV.

Daugelis žmonių nerimauja dėl privatumo, saugumo ir cenzūros. „DeepSeek“ atsisako atsakyti į politinius klausimus apie Kiniją. Žinoma, tai kelia susirūpinimą, kad Kinijos vyriausybė kontroliuoja aplikaciją. Kai kurie mano, kad „DeepSeek“ gali būti naudojama Kinijos įtakai skleisti ir naudotojų duomenims rinkti.

Į naująjį dirbtinio intelekto įrankį neseniai sureagavo ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas, kuris „DeepSeek“ atsiradimą įvardijo kaip „pavojaus signalą“ šalies technologijų industrijai. Kinų sukurtą programėlę jau uždraudė naudoti JAV karinės pajėgos, o taip pat ir NASA.

Saugumo ekspertai teigia, kad „DeepSeek“ gali būti pavojingesnė už „TikTok“. Didžiausią susirūpinimą kelia tai, kad visi naudotojų duomenys saugomi Kinijoje, todėl pastarosios šalies vyriausybė gali juos lengviau pasiekti. Ekspertai įspėja apie šiuos pavojus:

  • Privatumo praradimas. Naudotojų duomenys gali būti renkami be sutikimo.
  • Grėsmės saugumui. Duomenys gali būti panaudoti įsilaužimams ar kibernetinėms atakoms.
  • Cenzūra. Programėlė gali slėpti tam tikras temas ir skleisti propagandą.

Įdomu tai, kad saugumo ir cenzūros problemos neigiamai nepaveikė „DeepSeek“ populiarumo. „Similarweb“ duomenimis, pokalbių robotų vartotojų skaičius išaugo nuo 300 tūkstančių iki 6 milijonų lankytojų per dieną. „Microsoft“ ir „Perplexity“ jau pradėjo integruoti atvirojo kodo pagrindu sukurtą „DeepSeek“ į savo projektus.

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas