„Spotify“ sulaukė svarbaus atnaujinimo: pagaliau galima dalintis dainomis su garsu „Instagram“ platformoje

Danielius Mažeikis , 2025-07-03, 14:55
0
„Spotify“ sulaukė svarbaus atnaujinimo: pagaliau galima dalintis dainomis su garsu „Instagram“ platformoje

Muzikos ir socialinių tinklų mėgėjams gera žinia. Nuo šiol galima dalintis mėgstamomis dainomis iš „Spotify“ tiesiai į „Instagram Stories“, ir svarbiausia iškarto su garsu. Anksčiau, nors ir buvo galimybė pasidalinti dainos nuoroda, istorijoje pasirodydavo tik vizualinis lipdukas su pavadinimu, be jokio garso. Vartotojai, norėdami perteikti kūrinio nuotaiką ar melodiją, turėdavo ieškoti papildomų būdų, naudodavo atskirai pridėtą muzikos lipduką, filmuodavo ekraną ar montuodavo vaizdo įrašus. Dabar visa tai tapo praeitimi.

Vartotojai, norėdami perteikti kūrinio nuotaiką ar melodiją, turėdavo ieškoti papildomų būdų, naudodavo atskirai pridėtą muzikos lipduką, filmuodavo ekraną ar montuodavo vaizdo įrašus. Dabar visa tai tapo praeitimi.

Naujovė leidžia pasidalinti daina su 15 sekundžių garso ištrauka, kuri leidžia sekėjams iškart išgirsti dalį kūrinio. Tai ne tik padidina pasidalinimo įspūdį, bet ir sukuria emocinį ryšį, nes muzika tampa gyva, galima ją ne tik pamatyti, bet ir išgirsti neišeinant iš programėlės. 

Dabar, kai naršome per draugų istorijas, nebereikia spustelėti nuorodos ar atsidaryti atskiros programėlės, muzika skamba tiesiogiai „Instagram“ lange.

Ši funkcija ypač naudinga muzikos kūrėjams, atlikėjams, tinklaraštininkams ir visiems turinio kūrėjams, kurie nori greitai ir patraukliai pasidalyti nauja daina, grojaraščiu ar nuotaika. Be to, tai didina ir pačios platformos interaktyvumą istorijos tampa turtingesnės, o sekėjai aktyviau reaguoja.

Kodėl tai svarbu?

Ši funkcija keičia ne tik dalijimosi muzikos įpročius, bet ir stiprina ryšį tarp vartotojų. Muzika dažnai išreiškia nuotaiką, prisiminimą ar net asmeninę žinutę. Galimybė pasidalinti daina su garsu sukuria didesnį emocinį poveikį, nei paprastas teksto ar nuorodos įrašas. Dabar istorijos ne tik iliustruoja gyvenimo akimirkas, bet ir perteikia jų garsinį foną.

Anksčiau daug vartotojų skundėsi, kad, dalindamiesi daina, jų sekėjai jos net negirdėdavo. Turėdavo spausti ant lipduko, išeiti iš „Instagram“ ir atsidaryti „Spotify“, kad išgirstų. Tai buvo nepatogu, o dažnai tiesiog atbaidydavo. Naujoji funkcija šią problemą išsprendžia, leidžiant muzikai skambėti iškart.

Kitos naujienos: šriftai ir personalizavimas

Be garso funkcijos, „Instagram“ pristatė ir naujus šriftus, kuriuos dabar galima naudoti tiek „Stories“, tiek „Reels“ turiniui. Vienas jų, riboto leidimo šriftas, sukurtas populiarios atlikėjos ranka. Naudotojai, pasirinkę šį šriftą, gali atrakinti specialius simbolius, kuriuos atlikėja piešė pati. Tai dar vienas būdas padaryti savo istorijas išskirtines ir kūrybingas.

Tokios detalės, nors ir atrodo smulkmeniškos, suteikia daug vertės tiems, kas kuria turinį ir siekia išsiskirti vizualiai. Originalūs šriftai, unikalūs simboliai ir galimybė pritaikyti istorijas pagal savo stilių stiprina asmeninės išraiškos galimybes.

Pokyčiai „Spotify“ podkastų rodmenyse

Dar viena svarbi naujiena iš „Spotify“ pakeitimai podkastų perklausų rodymo sistemoje. Anksčiau bendrovė nusprendė viešai rodyti kiekvienos serijos perklausų skaičių. Nors iš pirmo žvilgsnio tai atrodė skaidru, ši tvarka sukėlė daug nepasitenkinimo tarp mažesnių kūrėjų. Mažesnio populiarumo podkastai atrodė silpnai šalia didžiųjų, todėl kilo pavojus, kad nauji vartotojai jų nė nebandys.

Po didelio nepasitenkinimo bangos „Spotify“ pakeitė sistemą. Dabar epizodų perklausų skaičius tampa viešai matomas tik tada, kai jis pasiekia bent 50 tūkstančių. Ir net tuomet vietoj tikslaus skaičiaus rodomas apvalintas skaičius, pavyzdžiui, „50 tūkst.“ arba „100 tūkst.“. Ši nauja tvarka padeda išlaikyti sveiką konkurenciją ir saugo mažesnius kūrėjus nuo neteisingo vertinimo.

Naujoji „Spotify“ ir „Instagram“ funkcija leidžia vartotojams žymiai patogiau dalintis mėgstama muzika ir tuo pačiu užtikrina, kad jų istorijos būtų ne tik gražios, bet ir skambančios. Tai reiškia didesnį įsitraukimą, emocinį artumą su sekėjais ir dar daugiau kūrybinės laisvės.

Ši pažanga dar kartą įrodo, kad skaitmeninės platformos nuolat tobulėja, siekdamos prisitaikyti prie vartotojų lūkesčių. Galimybė pasidalinti muzika su garsu yra paprasta, bet labai reikšminga naujovė, kuri leis visiems, nuo paprastų naudotojų iki profesionalių kūrėjų dar geriau išreikšti save socialiniuose tinkluose.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas