Prisijunkite
Prisijunkite
Daugeliui vairuotojų kyla klausimas, kaip žinoti, ar fotoradaras padarė nuotrauką ir ar tai visada reiškia baudą? Ši tema vis dar apipinta įvairiais mitais ir spėlionėmis, o atsakymai ne visuomet vienareikšmiški. Technologijos tobulėja, todėl keičiasi ir pačių fotoradarų veikimo principai. Kad išvengtume nesusipratimų, verta suprasti, kaip iš tiesų veikia ši sistema.
Daugelis žmonių tiki, kad jeigu fotoradaras padarė nuotrauką, tuomet privalomai pasirodys ryški blykstė. Iš dalies tai tiesa, tradiciškai blykstė naudojama tam, kad užtikrintų pakankamą apšvietimą ir būtų aiškiai matomi valstybiniai numeriai bei kiti reikalingi duomenys.
Tačiau šiuolaikiniai įrenginiai jau geba fotografuoti ir be matomos šviesos. Todėl net jei nebuvo jokios blykstės, vis tiek įmanoma, kad buvote nufotografuotas. Vien tai, kad nepastebėjote šviesos, negarantuoja, jog išvengėte sankcijų.
Kai kurie vairuotojai pastebi, kad kartais fotoradaras gali blykstelėti net tada, kai jie važiavo leistinu greičiu. Tai gali būti susiję su tuo, kad fotoradaras „pagauna“ kitą automobilį ar testuoja įrenginį. Todėl vien blykstė dar nėra aiškus ženklas, kad būtent jūs padarėte pažeidimą.
Kiek reikia viršyti greitį, kad įsijungtų kamera?
Nors anksčiau buvo įprasta manyti, kad tolerancija gali siekti net dvidešimt kilometrų per valandą, šiuo metu dauguma šiuolaikinių fotoradarų nustatyti taip, kad reaguotų į dešimties kilometrų viršijimą. Tai reiškia, kad jei leistinas greitis yra penkiasdešimt kilometrų per valandą, fotoradaras aktyvuosis tik tada, kai važiuosite maždaug šešiasdešimt ar greičiau.
Svarbu žinoti, kad automobilio spidometras neretai rodo šiek tiek didesnį greitį nei tikrasis. Tai daroma saugumo sumetimais. Taigi, jei skydelyje matote, pavyzdžiui, penkiasdešimt keturis kilometrus per valandą, gali būti, kad iš tiesų važiuojate vos penkiasdešimt vienu. Tai gali būti riba, kurios fotoradaras dar nelaiko pažeidimu.
Ar kiekvienas blykstelėjimas reiškia baudą?
Net jei fotoradaras nufotografavo jūsų automobilį, tai dar nereiškia, kad iš karto gausite baudą. Pirmiausia nuotrauką peržiūri specialistai, įvertina jos kokybę, matomumą, tikslumą, taip pat ar nuotraukoje matomas tik vienas automobilis. Jei vaizdas miglotas, fiksuotas neaiškus numeris arba matoma daugiau nei viena transporto priemonė, toks pažeidimas gali būti nepatvirtintas.
Be to, svarbu žinoti, kad pati nuotrauka yra tik pirmas žingsnis. Po jos peržiūros dar siunčiamas oficialus dokumentas su visa informacija apie pažeidimą ir galimybe nurodyti kitą asmenį, jei automobilį vairavo ne savininkas.
Fotoradarų veikimas gali atrodyti sudėtingas, tačiau pagrindinė taisyklė išlieka paprasta, tai laikytis leistino greičio. Nereikės spėlioti, ar buvote nufotografuotas, ar ne. Be to, tai padės išvengti streso, bereikalingų išlaidų ir prisidės prie visų eismo dalyvių saugumo. Net jei fotoradaras netyčia blykstelėjo ar buvo aktyvuotas dėl kitos transporto priemonės, atsakingas vairavimas visada išlieka geriausia prevencijos priemone.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti