Prisijunkite
Prisijunkite
Atostogos – metas poilsiui, tačiau daliai Lietuvos gyventojų nepavyksta visiškai atsiriboti nuo darbo. „Citadele“ banko užsakymu atlikta Baltijos šalių gyventojų apklausa atskleidė, kad net kas trečiam lietuviui per atostogas kartais tenka atlikti darbo užduotis nuotoliniu būdu. Visgi, tarp Baltijos šalių lietuviams dažnai tai daryti tenka rečiausiai.
Lietuvoje 9 proc. apklaustųjų nurodė, kad nuotoliniu būdu per atostogas dirba dažnai, dar 23 proc. – tik išimtinais atvejais. Latvijoje šie skaičiai siekė atitinkamai 15 ir 27 proc., o Estijoje 13 ir 20 proc. Apklausos rezultatai atskleidė, kad susikurti darbo ir poilsio balansą sunkiausiai sekasi latviams.
„Nuotolinis darbas sudarė sąlygas būti pasiekiamiems bet kada ir bet kur, tačiau tai dažnai virsta įpročiu, kuris atima iš žmonių visavertį poilsį. Tačiau visiškai atsijungti nuo darbo per atostogas yra būtina – tiek dėl emocinės gerovės, tiek dėl ilgalaikio produktyvumo, – teigia „Citadele“ banko Lietuvos filialo vadovas Darius Burdaitis.
Tvirčiausias „ne“ darbui per atostogas – iš estų
Didžioji dalis apklaustų lietuvių (50 proc.) nurodė, kad per atostogas visiškai nesigilina į darbinius reikalus. Dar 2 proc. teigė, kad net paprašius darbdaviui padirbėti nuotoliniu būdu atostogų metu, nesutinka.
Estijoje visiškai nedirbančių per atostogas gyventojų dalis kiek didesnė – 51 proc., o 3 proc. respondentų nurodė atsisakantys, net jei būna paprašomi. Latvijoje visai nedirbančių per atostogas gyventojų dalis – mažiausia Baltijos regione – 36 proc., dar 2 proc. įvardino, atsisakantys dirbti net esant prašymui.
„Organizacijos turėtų ne tik toleruoti, bet ir skatinti visavertį darbuotojų poilsį. Aiškus atsakomybių paskirstymas, pareigų delegavimas bei palaikanti organizacinė kultūra – tai priemonės, padedančios žmonėms iš tikrųjų pailsėti, – komentuoja D. Burdaitis.
Atsijungti nuo darbo sunkiau vyrams
Lietuvoje per atostogas dažniau dirba vyrai – 11 proc. jų teigė, kad dirbti tenka dažnai, kai tarp moterų tai įvardino 7 proc. respondenčių. Išimtinais atvejais atostogų metu darbo imasi vienodai tiek vyrai, tiek moterys – po 23 proc.
Panašios tendencijos fiksuotos ir kaimyninėse šalyse: tiek Latvijoje, tiek Estijoje per atostogas dažniau dirba vyrai. Estijoje tik išimtinais atvejais dirba daugiau vyrų nei moterų, tuo metu Latvijoje šis rodiklis aukštesnis tarp moterų.
Pagal amžių, dažniausiai dirbti per atostogas tenka 30–39 metų lietuviams – 13 proc. jų dirba dažnai, dar 23 proc. – išimtinais atvejais. Tarp 60–74 metų Lietuvos gyventojų šie skaičiai kur kas mažesni – tik 6 proc. Geriausiai nuo darbo atsiriboti pavyksta jauniausiems respondentams – net 61 proc. 18–29 metų lietuvių nurodė, kad per atostogas visiškai nedirba, o 6 proc. nesutinka dirbti net ir paprašyti.
„Jaunesni darbuotojai drąsiau brėžia ribas tarp darbo ir asmeninio gyvenimo, o vidutinio amžiaus žmonėms dažniau tenka derinti didelį atsakomybės krūvį. Darbdaviams svarbu pastebėti šiuos skirtumus ir kurti darbo aplinką, k
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti