Slaptas receptas iš kaimynės sodo: šios trąšos padaro hortenzijas nepralenkiamas visoje gatvėje

Lina Snarskienė , 2025-07-02, 07:54 (atnaujinta 2025-07-02, 10:09)
0
Slaptas receptas iš kaimynės sodo: šios trąšos padaro hortenzijas nepralenkiamas visoje gatvėje

Jeigu kada vaikščiojote pro žydinčias hortenzijas ir negalėjote atplėšti akių nuo jų intensyvios spalvos, tikriausiai žinote, kaip sunku išgauti tokį efektą. Ne visi sodininkai tai pasiekia – dažnai krūmai būna vešlūs, bet žiedų mažai arba spalvos blankios. 

Tačiau viena mano kaimynė moka tai padaryti. Jos hortenzijos yra tiesiog neprilygstamos. O viskas slypi tame, ką ji pila į dirvą. Jūs irgi galite turėti panašų vaizdą savo kieme. Reikia tik šiek tiek išmanymo ir kantrybės.

Pasirodo, stipriai žydinčios hortenzijos nėra tik genetikos ar sėkmės rezultatas. Tinkamai parinkta priemonė gali nulemti viską. Šiuo atveju tai – paprasčiausias dilgėlių raugas. Taip, dilgėlės, kurios dažnai laikomos piktžolėmis, tampa slaptu ginklu gražiausių žiedų link.

Tinkamos sąlygos – pusė darbo

Kad hortenzijos žydėtų gausiai, pirmiausia reikia pasirūpinti aplinka. Šios gėlės nemėgsta tiesioginių saulės spindulių – jos geriausiai jaučiasi pusiau pavėsyje arba visiškai pavėsingoje vietoje. Per daug saulės gali pažeisti lapus, o žiedai praranda spalvų intensyvumą.

Dirva turi būti rūgštoka – pH nuo 4,5 iki 6,5. Taip pat verta pasirūpinti, kad ji būtų lengva, derlinga ir gerai praleidžianti vandenį. Nors hortenzijos mėgsta drėgmę, jos blogai reaguoja į stovintį vandenį. Todėl laistyti reikia reguliariai, bet neperlaistyti. 

Geriausias metas tai daryti – anksti ryte arba vakare. Venkite lieti lapus ir žiedus – taip apsaugosite nuo ligų. Hortenzijos taip pat mėgsta tvarką – laiku pašalinti sausi stiebai, genėjimas po žiemos ar nušalimo, visi šie darbai padeda augalui išlaikyti formą ir paskatina žydėjimą.

Kodėl dilgėlių raugas daro stebuklus

Tai, ką naudoja mano kaimynė, galima paruošti tiesiog savo kieme – dilgėlių raugas yra natūralus trąšų šaltinis, kuris tinka beveik visoms sodo gėlėms, bet hortenzijoms – ypač. Ji praturtina žemę azotu, fosforu, kaliu bei kitomis mineralinėmis medžiagomis, kurios būtinos vešliai lapijai ir žiedų formavimuisi.

Azotas skatina stiebų augimą, fosforas – šaknų sistemą ir žiedų formavimąsi, o kalis padidina atsparumą ligoms. Be šių elementų, dilgėlių rauge yra ir magnio, kalcio, geležies – visi jie lemia, kaip išsivysto žiedai, kokios spalvos jie bus, kiek ilgai laikysis.

Be maistinių medžiagų, šis raugas turi ir apsauginį efektą. Joje esantys fenoliniai junginiai ir natūralūs fitoncidai saugo hortenzijas nuo grybelinių ligų, tokių kaip pilkasis puvinys ar miltligė.

Kaip pasigaminti dilgėlių trąšą

Jeigu turite šiek tiek laiko ir vietos sode, šią priemonę galite pasigaminti be jokių papildomų išlaidų. Jums reikės tik vieno kilogramo šviežių dilgėlių lapų ir dešimties litrų lietaus arba nusistovėjusio vandens. Viską supilkite į plastikinį ar molinį indą, uždenkite marlės sluoksniu, bet leiskite patekti orui.

Palikite viską šiltoje vietoje savaitę, kartą per dieną pamaišykite. Po fermentacijos gautą tirpalą praskieskite vandeniu 1:10 ir naudokite laistymui. Naudoti galima 2-3 kartus per sezoną, kas 3-4 savaites, iki liepos pabaigos. Rugpjūtį trąšų jau nebereikia, tegul hortenzijos ruošiasi poilsiui ir brandina šaknis prieš žiemą.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Temos: Sodas

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas