Prisijunkite
Prisijunkite
Pastaruoju metu vis dažniau girdime kalbas apie galimus pavojus, kurie gali ištikti netikėtai. Žemės drebėjimai, stichinės nelaimės, elektros tiekimo sutrikimai ar net karo veiksmai. Tokiais atvejais svarbiausia tampa gebėjimas greitai reaguoti ir išlikti informuotam.
Tačiau kas gali būti patikimiausias informacijos šaltinis, kai internetas neveikia, mobilusis ryšys dingęs, o televizoriai tiesiog neveikia dėl elektros tiekimo sutrikimų? Atsakymas paprastas, tačiau dažnai pamirštamas. Tai yra radijas. Būtent šis senasis, bet patikimas ryšio būdas krizės metu gali tapti svarbiausiu išlikimo įrankiu.
Technologijos nuolat tobulėja, tačiau jos dažnai priklauso nuo nestabilios infrastruktūros. Išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai ar net nešiojamieji kompiuteriai tampa beverčiai, kai nėra elektros ar tinklo ryšio. Internetas, kuriuo dauguma mūsų naudojasi kasdien, yra priklausomas nuo šimtų kilometrų kabelių, serverių ir kitų silpnų grandžių. Bet kuri jų gedimo grandis gali sukelti visišką ryšio praradimą.
Radijas šiuo atveju tampa alternatyva, kuri veikia nepriklausomai nuo daugelio išorinių veiksnių. Jo veikimui pakanka baterijų ar net saulės energijos. Trumpųjų bangų radijo imtuvai leidžia pasiekti signalą iš labai tolimų stočių net ir tada, kai viskas aplink atrodo paralyžuota.
Radijo vaidmuo kritinėse situacijose
Karo ar stichinės nelaimės metu svarbiausia yra gauti patikimą informaciją. Kur slėptis? Kur vyks evakuacija? Ką daryti, jei pasiekia nuodingų medžiagų debesys ar įvyksta sprogimas? Visa tai žmonėms gali pranešti radijo stotys, kurios pasirengusios transliuoti net esant pačioms sudėtingiausioms sąlygoms.
Istorijoje žinoma daugybė atvejų, kai būtent radijas buvo vienintelis ryšio su pasauliu būdas. Konfliktų zonose, kur bombarduojamos televizijos stotys ar nutraukiami mobiliojo ryšio bokštai, gyventojai telkiasi aplink radijo imtuvus, norėdami sužinoti, kur saugiausia eiti ar kada tikėtis pagalbos.
Tai patvirtino ir gyventojai Ukrainoje bei Gazos ruože, kurie per radiją gaudavo instrukcijas, kai visos kitos ryšio priemonės neveikė.
Būtina išgyvenimo rinkinio dalis
Europos šalys jau ne kartą rekomendavo gyventojams turėti vadinamąjį išgyvenimo rinkinį. Jame turi būti maisto atsargų, vandens, vaistų, svarbių dokumentų, žibintuvėlis ir žinoma, radijo imtuvas. Tai ne šiaip detalė, o esminė priemonė, galinti padėti išgyventi kelias dienas visiškai be ryšio ir elektros.
Radijas padeda ne tik gauti informaciją, bet ir mažina nerimą. Kai aplinkui vyrauja nežinomybė ir baimė, pažįstamas balsas ar muzika per radiją suteikia emocinį stabilumą. Pandemijos laikotarpiu tai pastebėjo ir radijo stočių darbuotojai, žmonės rašė, kad radijas jiems padėjo nepalūžti vienatvėje.
Kaip veikia radijas ir kodėl jis toks patikimas
Radijo bangos sklinda ore ir gali būti priimamos net labai tolimuose regionuose. Ypač trumpųjų bangų radijo stotys gali pasiekti net atokiausius kaimus ar miestelius, kur nėra jokios kitos infrastruktūros. Tokį ryšį naudoja gelbėjimo tarnybos, kariuomenė ir net pilotai.
Be to, radijas yra pigus ir lengvai prieinamas sprendimas. Jam nereikia interneto plano, brangių įrenginių ar nuolatinio įkrovimo. Net ir paprasčiausias rankinis radijo imtuvas gali išgelbėti gyvybę, jei įvyksta nelaimė.
Kariniuose veiksmuose radijas yra būtinybė
Kariuomenėse radijas vis dar yra viena iš pagrindinių ryšio priemonių. Ne visur galima naudotis mobiliuoju ryšiu ar internetu, ypač kai šios sistemos tampa taikiniais karinių operacijų metu. Kariai naudoja vadinamuosius rankinius racijas, kurios leidžia palaikyti ryšį su komanda, net esant visiškam ryšio trikdžiui.
Šiuolaikinė kariuomenė remiasi kelių lygių ryšio sistemomis, kurios veikia nepriklausomai viena nuo kitos. Kai vienas ryšio kanalas sugenda, įsijungia kitas. Radijas šioje sistemoje užima itin svarbią vietą, nes tai stabilus, patikimas ir greitai suveikiantis būdas perduoti informaciją.
Radijas yra vienas iš tų technologinių stebuklų, kuris, nors ir išrastas prieš daugiau nei šimtmetį, išlieka aktualus iki šiol. Jo patikimumas, paprastumas ir universalumas daro jį nepakeičiamu įrankiu kritinėse situacijose. Kai aplink viskas griūva, radijas vis dar transliuoja. Todėl kiekvienas iš mūsų turėtų pasirūpinti šiuo nedideliu, bet gyvybiškai svarbiu prietaisu, kol dar nevėlu.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti