Rusija išsitraukė naujus kozirius: pasitelkė įspūdingą lazerinį ginklą, kuris akimirksniu sunaikina dronus

Viktoras Baliulis , 2025-07-15, 10:55
0
Rusija išsitraukė naujus kozirius: pasitelkė įspūdingą lazerinį ginklą, kuris akimirksniu sunaikina dronus

Žvalgybiniai ir smogiamieji bepiločiai vis dažniau primena Rusijai apie jos logistikos silpnąsias vietas. Tai verčia Kremlių ieškoti naujų apsaugos sprendimų. Ukrainos dronai ne tik smogia toli už fronto ribų, bet ir sistemingai ardo Maskvos karinę logistiką okupuotuose teritorijose. 

Atsakas iš Rusijos pusės jau matomas. Skelbiama apie naujas „kišenines“ bepiločių versijas, bepiločių geležinkelio platformas ir net lazerinę ginkluotę.

Ukrainos kariuomenė ir toliau taiko spaudimą Rusijos tiekimo linijoms naudodama dronus, tokia taktika veikia, ką liudija ne tik vaizdai internete, bet ir Maskvos sprendimai. Prie pagrindinių kelių jau kurį laiką įrengiamos signalinės šviesos, įspėjančios apie galimą dronų aktyvumą, o svarbios transporto arterijos dengiamos metalinėmis „gyvybės tunelio“ tipo konstrukcijomis.

Jos padeda apsaugoti automobilių kolonas, tačiau negali apginti geležinkelio ar sandėlių – todėl Kremliaus žvilgsnis krypsta į pažangesnes technologijas.

Valstybinė žiniasklaida pranešė apie lazerinio ginklo „Personel“ bandymus šiaurės vakarų Rusijoje. Pirmosios demonstracijos metu iš 500 metrų atstumo buvo sunaikintas bepiločio akumuliatoriaus modelis, pakako vos vienos sekundės, kad būtų pasiektas efektas. 

Gamintojai iš įmonės „LazerBuzz“ tvirtina, jog drono variklį galima išjungti per dvi milisekundes. Kol kas bandoma 3 kW versija, bet jau kuriama 80 kW sistema, kuri skirta strategiškai svarbių objektų apsaugai. Karinis panaudojimas fronte planuojamas dar iki 2025 metų pabaigos.

Miniatiūriniai „Shahed“ analogai jau pasiekė frontą

Ukrainos ekspertas Serhijus Beskresnovas praneša, kad rusų pajėgos fronte ėmė naudoti naujo tipo dronus, jie panašūs į Irano „Shahed“, bet yra mažesni ir valdosi kaip FPV tipo aparatai. Tokie dronai skirti trumpiems nuotoliams ir gali būti tiek žvalgybiniai, tiek smogiamieji, pastarieji geba pernešti iki 15 kilogramų sprogmenų. 

Šios naujos konstrukcijos sujungia FPV manevringumą ir „Shahed“ aerodinamiką, o jų tikslas yra smogti konkretiems objektams, pavyzdžiui, radarų postams ar technikai. Manoma, kad būtent tokio tipo dronai buvo panaudoti neseniai atakuojant Ukrainos mobilųjį radarą Černigovo srityje.

Be įgulos veikiančios geležinkelio platformos 

Dar viena Kremliaus naujovė – bepiločiai geležinkelio vežimėliai. Juos valdo Rusijos 37-oji Geležinkelio brigada ir 51-oji Gvardijos jungtinė kariuomenė. Šie beįguliniai aparatai gabena amuniciją, vandenį bei maistą iki fronto linijos – be rizikos žmonių gyvybei. 

Kiekviena tokia platforma gali vežti daugiau nei toną krovinio ir įveikti iki 50 kilometrų nuotolį jau esama geležinkelio infrastruktūra. Tai turėtų sumažinti priklausomybę nuo tradicinių konvojų, kurie vis dažniau tampa FPV dronų ir artilerijos taikiniais.

Kremlius tikisi, kad mažos platformos bus sunkiau pastebimos

Nors Ukrainos pajėgos atakuoja ir traukinius, mažesni vežimėliai gali būti kur kas sudėtingesni taikiniai. Šios platformos yra ne tik ekonomiškai efektyvesnės, bet ir sumažina logistikos personalo patiriamą riziką. Vis dėlto, kaip ir viskas šiame kare, jų sėkmę nulems tik praktika fronte, o Kijevas, suprasdamas naujos taktikos pavojų, greičiausiai netrukus prisitaikys.

Rusijos atsakas į Ukrainos dronų grėsmę tampa vis kūrybiškesnis, nuo lazerių iki autonominių vežimėlių. Tačiau kiek šios inovacijos bus efektyvios realiose kovos sąlygose, kol kas lieka neaišku. Viena aišku: dronų karas ne tik nesibaigia – jis žengia į kitą technologinį lygį.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas