Slaptas NATO pavojaus signalas Kremliui? Kijevą pasiekė milžiniškas karinis lėktuvas su kroviniu

Danielius Mažeikis , 2025-07-15, 16:35
0
Slaptas NATO pavojaus signalas Kremliui? Kijevą pasiekė milžiniškas karinis lėktuvas su kroviniu

Nepaisant nuolatinių karo grėsmių ir kasdieninių raketų bei dronų atakų, Ukrainos sostinėje Kijeve sėkmingai nusileido didžiausias pasaulyje transporto lėktuvas „An-124 Ruslan“. Šis įspūdingas orlaivis priklauso bendrovei „Antonov Airlines“ ir šiuo metu atlieka ypatingai svarbią misiją, tai pristato karinę paramą iš NATO valstybių tiesiai į karo zoną.

Šis įvykis rodo ne tik technologinį pasirengimą, bet ir didžiulį pasitikėjimą Ukrainos gynybinėmis pajėgomis, kurios sugebėjo užtikrinti pakankamą saugumą tokio dydžio orlaiviui nusileisti net ir esant karo sąlygoms. Tokios operacijos planavimas ir įgyvendinimas rodo aukštą koordinacijos lygį tarp Ukrainos kariuomenės ir tarptautinių partnerių.

Anksčiau karinė technika į Ukrainą dažniausiai buvo gabenama į Lenkijos Ržešuvo oro uostą, iš kurio kroviniai toliau buvo vežami sausuma. Tačiau šiuo metu, dėl infrastruktūros remonto darbų bei siekio sutrumpinti pristatymo laiką, buvo nuspręsta naudoti ir pačios Ukrainos oro uostus.

„An-124 Ruslan“ nusileido tiesiogiai Kijeve, pristatydamas NATO šalių siunčiamą ginkluotę. Nors oficialiai neatskleidžiama, kas tiksliai buvo gabenama šio skrydžio metu, spėjama, kad tai galėjo būti tokios priemonės kaip HIMARS sistemos, Patriot raketos, artilerijos sviediniai ir šarvuoti koviniai automobiliai. Ši įranga gali turėti lemiamos reikšmės tolesniame karo etape, ypač reaguojant į pastarąją Rusijos puolimo bangą Donbaso ir Zaporožės regionuose.

Oro erdvės kontrolė padėjo įgyvendinti misiją

Tam, kad tokio pobūdžio skrydis būtų įmanomas, reikėjo užtikrinti tinkamą oro erdvės kontrolę. Per pastaruosius mėnesius Ukrainos kariuomenė vykdė tikslines operacijas prieš Rusijos oro gynybos sistemas pasienio regionuose. Daugelis radarų, priešlėktuvinių kompleksų ir net oro pajėgoms priklausančių lėktuvų buvo sunaikinti per dronų atakas.

Dėl šių veiksmų Kremlius buvo priverstas perkelti savo karinę aviaciją giliau į Rusijos teritoriją. Tai reiškia, kad Rusijos orlaiviams reikia daugiau laiko pakilti ir pasiekti Ukrainos oro erdvę, o tai savo ruožtu sumažina jų operatyvumo galimybes. Tokiu būdu Ukraina įgijo laikiną, bet reikšmingą pranašumą danguje.

Techninės milžino savybės

„An-124 Ruslan“ yra vienas įspūdingiausių orlaivių pasaulyje. Jis buvo sukurtas dar Sovietų Sąjungos laikais ir pirmą kartą pakilo 1982 metais. Šis lėktuvas turi keturis itin galingus variklius, kurie leidžia gabenti iki 150 tonų krovinio. Jo ilgis siekia daugiau kaip 69 metrus, o sparnų plotis viršija 73 metrus.

Lėktuvas yra aprūpintas didžiule krovinine sekcija, kurios tūris siekia daugiau kaip 1 100 kubinių metrų. Įranga talpinama specialioje hermetizuotoje erdvėje, todėl Ruslan gali gabenti ne tik techniką, bet ir jautrią elektroniką ar net gyvąjį personalą. Orlaivis gali pakilti net iš menkai paruoštų arba sniegu padengtų takų, nes turi ypač tvirtą važiuoklę su 24 ratais, kuri įsitraukia į fiuzeliažą po pakilimo.

Skrydžio greitis taip pat įspūdingas, maksimalus greitis siekia 850 kilometrų per valandą, o nuotolis viršija 16 tūkst. kilometrų. Tai leidžia šiam orlaiviui pasiekti bet kurį pasaulio tašką be tarpinio nusileidimo.

Lėktuvas tapo Ukrainos pasididžiavimu

Iki karo pradžios Ukrainoje didžiausiu pasaulyje laikytas lėktuvas buvo kitas „Antonov“ projektas AN-225 Mrija. Deja, jis buvo sunaikintas 2022 metų pradžioje per Rusijos ataką Hostomelio oro uoste. Mrija buvo vienintelis toks orlaivis pasaulyje ir simbolizavo inžinerinį pasiekimą, kuriuo Ukraina didžiavosi.

Šiuo metu šią vietą užima An-124 Ruslan, kuris ne tik tęsia savo techninę misiją, bet ir įkūnija ukrainiečių ryžtą bei sugebėjimą kovoti net ir pačiomis sudėtingiausiomis aplinkybėmis. Jo sėkmingas nusileidimas Kijeve tampa ne tik logistikos pergale, bet ir moraliniu ženklu, kad Ukraina, nors ir puolama, išlieka stipri ir pasirengusi priešintis.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas