Atnaujintas paraiškų priėmimas dėl paramos viešoms elektrinio sunkiojo transporto įkrovimo stotelėms

Pranešimas spaudai , 2025-07-16, 17:15
0
Atnaujintas paraiškų priėmimas dėl paramos viešoms elektrinio sunkiojo transporto įkrovimo stotelėms

Liepos 11 dieną atnaujintas kvietimas teikti paraiškas ir pasinaudoti parama viešai prieinamos įkrovimo infrastruktūros įrengimui sunkiajam elektriniam transportui. Kvietimas pastarąjį mėnesį buvo laikinai sustabdytas dėl paramos sąlygų pokyčių. Paramai skiriama suma – 9,29 mln. eurų, nepasikeitė.  

Atnaujintose paramos sąlygose numatyta, kad visa sukurta viešai prieinama sunkiasvorių elektromobilių įkrovimo infrastruktūra turi būti įrengta taikant universalaus dizaino reikalavimus ir pritaikyta naudotis visoms visuomenės grupėms. 

Universalus dizainas yra principas, padedantis  užtikrinti, kad paslaugos ir aplinka būtų prieinama bei patogi naudoti visiems be išimties, nepriklausomai nuo amžiaus, gebėjimų ar mobilumo apribojimų. Tai reiškia, kad kuriant ir diegiant viešąją elektromobilių įkrovimo infrastruktūrą, jau projektavimo etape turi būti atsižvelgiama į įvairių įkrovimo stotelių naudotojų poreikius.  

Paraiškoms, pateiktoms po finansavimo sąlygų atnaujinimo, t.y. nuo 2025 m. birželio 25 d., taikomos nuostatos detaliai apibrėžtos aplinkos ir susisiekimo ministrų įsakymu patvirtintame „Viešai prieinamų įkrovimo prieigų pritaikymo naudotis visoms visuomenės grupėms ir asmenims reikalavimų apraše“. 

Naujosios nuostatos apima tinkamą įkrovimo prieigos komponentų aukštį, kabelio svorį ir ilgį, reikalavimus kištukiniams lizdams, kabelių jungtims, stovėjimo vietų pločiui ir ilgiui, atsiskaitymui už įkrovimo paslaugas ir kt.  

Pasinaudoti teikiama parama kviečiamos įmonės, plėtojančios elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą. Mažoms įmonėms bus kompensuojama iki 55 proc. investicijų už kiekvieną įsigytą ir Sostinės regione įkrovimo parke įrengtą stotelę su prieigomis bei iki 60 proc., jei stotelė įrengiama Vidurio ir vakarų Lietuvos regione. Vidutinio dydžio įmonėms skiriama iki 45 proc. išlaidų kompensavimas Sostinės regione ir iki 55 proc. Vidurio ir vakarų Lietuvos regione. 

Didelėms įmonėms kompensuojama iki 25 proc. ir iki 35 proc., atitinkamai Sostinės bei Vidurio ir vakarų Lietuvos regionuose. Bendra vienai įmonei suteikta dotacijos suma negali viršyti 5 mln. eurų.  

Įrengiama įkrovimo infrastruktūra turės būti viešai prieinama, pritaikyta sunkiajam elektriniam transportui (M2, N2, M3, N3 klasės), įkrovimo stotelėse turės veikti viena ar daugiau labai didelės galios įkrovimo prieigų. Stotelės turėtų būti įrengiamos sunkiasvorėms elektrinėms transporto priemonėms pritaikytuose įkrovimo parkuose. 

Pavyzdžiui, nustatytuose ruožuose šalia TEN-T (pagrindiniam ir visuotiniam) tinklui priklausančių valstybinės reikšmės kelių, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio miestų transporto mazguose esančiose įkrovimo parkuose arba kitose standartus atitinkančiose, sertifikuotose stovėjimo aikštelėse, kuriomis naudojasi vairuotojai, vežantys prekes ar keleivius. 

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas