Prisijunkite
Prisijunkite
Danijoje atidaryta pirmoji pasaulyje didelio masto komercinė Kassø e-metanolio gamykla, kuri jau yra pasiruošusi tiekti e-metanolį savo pagrindiniams partneriams.
Gamykla pastatyta bendrovės „European Energy“ ir veikia bendradarbiaujant su „Mitsui & Co.“, kurią valdo „Solar Park Kassø ApS“ įmonė, priklausanti „Kassø MidCo ApS“. „European Energy A/S“ valdo 51 % akcijų, o „Mitsui & Co.“ – 49 %.
Kassø e-metanolio gamykla tiekia e-metanolį tokioms pramonės lyderėms kaip „A.P. Moller – Maersk“, „LEGO Group“ ir „Novo Nordisk“. Šios įmonės siekia naudoti mažesnį anglies dioksido pėdsaką paliekančius sprendimus.
Tai pirmoji tokio tipo gamykla pasaulyje, kuri gamina e-metanolį komerciniu mastu. Jos metinis gamybos pajėgumas – 42 000 tonų, o visa veikla vykdoma naudojant tik atsinaujinančią energiją.
Gamykla įsikūrusi greta didžiausio saulės parko Šiaurės Europoje – 304 MW galios „Kassø Solar Park“ – ir integruoja atsinaujinančiosios energijos gamybą su anglies dioksido surinkimu ir panaudojimu. Derinant biogeninį CO₂ su vietoje pagamintu žaliuoju vandeniliu, Kassø e-metanolio gamykla gamina e-metanolį, kurio anglies dioksido pėdsakas yra iki 97 % mažesnis, palyginti su iškastiniu metanoliu.
Projektas skirtas tiesiogiai mažinti emisijas tuose sektoriuose, kuriuos sunku elektrifikuoti. „A.P. Moller – Maersk“ naudos Kassø gamykloje pagamintą e-metanolį laivui „Laura Mærsk“, pirmajam pasaulyje konteineriniam laivui, galinčiam veikti naudojant metanolį. E-metanolis taip pat bus naudojamas pramonės procesuose, kuriuose iki šiol standartiškai buvo naudojamas iškastinis metanolis. Pavyzdžiui, plastiko gamyboje, kur siekiama pereiti prie tvaresnių medžiagų, išlaikant saugumo ir kokybės standartus. „LEGO Group“ ir „Novo Nordisk“, atsisakydamos iškastinio metanolio, kai kurių produktų gamyboje taip pat naudos Kassø gamykloje pagamintą e-metanolį.
„Mitsui & Co.“ prisidėjo strateginėmis žiniomis bei tarptautiniu tinklu siekiant palaikyti ilgalaikę Kassø gamyklos plėtrą ir veikimą. „European Energy“ ir „Mitsui“ bendradarbiavimas atspindi jų bendrą siekį spartinti energijos kaupimo ir konvertavimo technologijų komercinį pritaikymą bei plėsti mažesnės taršos sprendimų naudojimą sunkiai dekarbonizuojamuose sektoriuose visame pasaulyje.
2 komentarų
Koks dar "iškastynis metanolis??? Metanolis, arba metilo spiritas gaminamas o ne iškasamas! Velniškai nuodingas ir sprogus produktas. Net garų ikvėpus galima numirti. Apė kokią "ekologija" čia rašinėjate???
P.S. Gal ne metanolį, o mėtano dujas gamins?
Mane, blogaja žodžio prasme, stebina, kad žmonija išsikraustė iš proto. Vietoje standartinio, mažai toksiško kuro, kuriamos ir propaguojamos naujo kuro technologijos, kur kuras yra extremaliai pavojingi, super sprogūs, super toksiški ir žmogui ir gamtai kurai - metanolis, amoniakas. Dėl kvailo noro sumažinti CO2 emisijas, kaltiname, atseit, netinkamą, klasikinį kurą. O pereiname prie dar pavojingesnių ir toksiškų kuto formų. Atsidaro masinė jų gamyba, tonų tonomis ir visi tyli. Nei mokslininkai nieko nesako, o ir valstybių valdžios skatina ir skleidžia propaganda apie naujų kuro formų naudą. O ateityje bus katastrofa - baisios, daug žmonių gyvybių nusinešusios, avarijos, žūnanti gamta nuo toksinių medžiagų ir visokie sprogimai ir gaisrai. Vandenilis - extremaliai sprogus. Metanolis - nuodas, jis pažeidžia centrinę nervų sistemą, žmonės nuo nedidelio kiekio apanka, o nuo didesnio miršta. Amoniakas - nuodas, Lietuvoje, per avarija gamykloje, nutekėjus amonijakui mirė daug gamyklos darbuotojų. Kas bus ateityje, avarijų padažnėjusių avarijų metu, kai naujieji kurai nutekės masiškai? Nes juos gaminame dabar masiškai?
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti