Kinijos elektrinių automobilių milžinė meta iššūkį „Teslai“ ir ketina siūlyti išskirtinę galimybę biudžetinės klasės automobiliams

Lina Snarskienė , 2025-02-19, 17:55 (atnaujinta 2025-03-04, 19:43) 0

Kinijos elektrinių automobilių milžinė meta iššūkį „Teslai“ ir ketina siūlyti išskirtinę galimybę biudžetinės klasės automobiliams

BYD paskelbė, kad jos pažangi vairuotojo pagalbos sistema, vadinama „Dievo akimi“, nuo šiol į visus jos elektromobilius bus montuojama nemokamai. Ši sistema leidžia autonomiškai važiuoti greitkeliu iki 960 km be vairuotojo įsikišimo. Ją dabar galima įsigyti daugiau nei dviejose dešimtyse BYD modelių, įskaitant „Seagull mini EV“, sedaną „Qin Plus“ ir hečbeką „Dolphin“, nepadidinus kainos.

Naujoji BYD sistema suteikia galimybę savarankiškai vairuojančią technologiją įsigyti ir biudžetą taupantiems pirkėjams. Į „Seagull mini EV“, kurio kaina yra apie 9,3 tūkst. eurų, dabar įtraukta pradinio lygio „Dievo akis“ versija.

Visuose BYD modeliuose, kurių kaina viršija 13 tūkst. eurų, yra pilna sistemos versija. Kitaip nei konkurentai, BYD nenaudoja brangių LiDAR jutiklių savo žemesnės klasės modeliuose, taip padėdama išlaikyti mažas sąnaudas, tačiau išlaikydama autonominį funkcionalumą.

Kaip BYD nemokama technologija veikia rinką?

Šis pranešimas sukrėtė automobilių pramonę. Analitikai tikėjosi, kad dėl ADAS sistemos įtraukimo kaina padidės 400 eurais, tačiau BYD išlaikė esamas kainas. Šiuo žingsniu bendrovė aplenkė „Tesla“, kurios visiškai savarankiškai važiuojanti sistema (FSD) kainuoja virš 8 tūkst. eurų ir yra prieinama tik transporto priemonėms, kurių kaina viršija 30 tūkst. eurų. Tuo tarpu BYD sistemą galima naudoti automobiliuose, kainuojančiuose vos 9 tūkst. eurų.

Kokie yra BYD ateities planai?

BYD siekia, kad savaeigė technologija taptų standartine visų automobilių įranga, panašiai kaip saugos diržai ir oro pagalvės. Bendrovė planuoja išplėsti „Dievo akies“ galimybes per oro (OTA) atnaujinimus, kad iki 2025 metų būtų galima savarankiškai orientuotis mieste. Iki 2024 metų BYD parduos beveik 4,3 mln. elektromobilių, o 2025 metais tikimasi 22 proc. augimo, todėl BYD siekia tapti autonominių elektromobilių lydere.

Kaip tai paveiks konkurenciją?

Sparti BYD pažanga daro spaudimą tokiems konkurentams kaip „Xpeng“ ir „Tesla“. „Tesla“ vis dar laukia savo FSD sistemos patvirtinimo Kinijoje, o BYD jau užsitikrino 3 lygio pagalbinio vairavimo bandymo licenciją. Tuo tarpu tokie Japonijos automobilių gamintojai kaip „Nissan“ ir „Honda“ stengiasi neatsilikti pereinant prie elektromobilių.

BYD partnerystė su dirbtinio intelekto bendrove „DeepSeek“ dar labiau sustiprina jos pozicijas. Sistema „DiPilot“, įdiegta BYD modeliuose, kainuojančiuose mažiau nei 10 tūkst. eurų, užtikrina 2 lygio autonomiją, įgalindama tokias funkcijas kaip važiavimo juostos keitimas, automatinis stabdymas ir nuotolinis parkavimas.

Sistema naudoja dirbtinio intelekto valdomus neuroninius tinklus sprendimams priimti realiuoju laiku, nuolat tobulinama remiantis BYD augančio automobilių parko duomenimis. BYD, pasižyminti novatorišku prieinamumu ir technologine pažanga, keičia savaeigių automobilių ateitį, kad autonominis vairavimas taptų prieinamas visiems.

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas