Kelionė prasideda nuo pasiruošimo: daiktai, kurie automobilyje sukuria ramybę net sudėtingose situacijose

Lina Snarskienė , 2025-04-29, 17:54
0
Kelionė prasideda nuo pasiruošimo: daiktai, kurie automobilyje sukuria ramybę net sudėtingose situacijose

Šiandien automobilis tai daugiau nei tik transporto priemonė. Jis tampa asmenine erdve, kurioje praleidžiame nemažai laiko: keliaujame į darbą, vežame vaikus į būrelius, išsiruošiame į trumpas ar ilgesnes išvykas.

Nors dažniausiai tikimės, kad viskas kelyje klostysis sklandžiai, gyvenimas parodo, kad tam tikri netikėtumai vis tiek mus aplanko. Kasdienės situacijos keičiasi: oras gali staiga pablogėti, navigacija išsikrauti, automobilis netikėtai prireikti pagalbos. 

Tokiais momentais tampa aišku, kad kai kurie, iš pirmo žvilgsnio nereikšmingi, daiktai gali išgelbėti dieną. Todėl verta į automobilį žiūrėti kaip į mažą judančią stovyklą, kurioje turėtum būti pasiruošęs viskam. Pasižiūrėkime plačiau, ką turėti su savimi automobilyje, kad galėtum jaustis ramiau tiek kasdienėse kelionėse, tiek susidūrus su netikėtais iššūkiais.

Rūpestis saugumu – neatsiejama kiekvieno vairuotojo atsakomybė

Kelyje visko pasitaiko. Net ir būnant atidžiam bei atsargiam, kartais susiduriame su situacijomis, kurių negalime numatyti iš anksto. Dėl to automobilio komplektacijoje turėtų būti daugiau nei tik privaloma vaistinėlė, gesintuvas ir avarinio sustojimo ženklas.

Patogu turėti papildomą atšvaitinę liemenę kiekvienam keleiviui, nes avarinės situacijos neretai įvyksta tamsiu paros metu. Mažas, bet galingas žibintuvėlis tampa neįkainojamas, jei prireikia apžiūrėti variklio skyrių naktį ar pakeisti ratą kelkraštyje.

Verta į bagažinę įsidėti ir pirštines, tikrai ne tik dėl šalto oro, bet ir tam, kad išvengtum rankų susitepimo, jei teks keisti ratą ar pakelti variklio dangtį. Tai detalės, kurios paprastą nesklandumą paverčia valdomu įvykiu, o ne krize.

Kasdieniai patogumai, kurie sukuria skirtumą

Ne visos problemos kelyje yra pavojingos. Kartais tiesiog pritrūksta patogumo, kuris gali sugadinti nuotaiką visai dienai. Automobilyje verta turėti atsarginį telefono kroviklį su automobiliniu adapteriu. Net trumpa kelionė gali užtrukti, jei pakliūni į spūstį ar ilgai ieškai stovėjimo vietos, o telefonas tuo metu primena apie likusias kelias baterijos procentines dalis.

Drėgnos servetėlės ar popierinių rankšluosčių rulonėlis taip pat dažnai pasirodo esąs nepamainomas. Nesvarbu, ar tai būtų išsiliejęs kavos puodelis, ar netikėta būtinybė nusivalyti rankas po automobilių plovyklos apsilankymo, šios smulkmenos užtikrina švaresnę ir jaukesnę aplinką.

Nedidelis šiukšlių maišelis ne tik padeda palaikyti tvarką, bet ir apsaugo automobilį nuo nemalonių kvapų, jei, pavyzdžiui, reikia trumpam laikyti šiukšles iki artimiausios šiukšliadėžės.

Apie nenumatytas situacijas verta pagalvoti iš anksto

Kartais automobilis paveda ne dėl vairuotojo kaltės. Akumuliatoriaus išsikrovimas, netikėtas rato prakiurimas ar mažas mechaninis gedimas gali nutikti bet kur. Todėl naudinga automobilyje turėti pagrindines avarinės pagalbos priemones.

Akumuliatoriaus užvedimo laidai yra klasikinis pasirinkimas, ypač šaltuoju metų laiku, kai baterijos dažniau praranda galią. Nedidelis automatinis kompresorius gali padėti, jei pastebėsi, kad padangos slėgis per žemas, o artimiausia degalinė dar toli.

Atsarginė lemputė, keletas saugiklių, daugiafunkcinis įrankis – viskas sudėta į mažą dėžutę ar maišelį gali tapti gelbėjimosi ratu. Niekada nežinai, kada teks užveržti, pakeisti ar pataisyti ką nors tiesiai kelkraštyje.

Kelionės su vaikais ar augintiniais: papildomi pasiruošimai

Automobilis tampa antraisiais namais, kai keliauji su mažais vaikais ar augintiniais. Tam, kad kelionė vyktų sklandžiau, verta pasirūpinti keletu papildomų daiktų. Vaikams pravartu turėti nedidelį paketėlį užkandžių, vandens buteliuką, nedidelį pledą ir porą užimtumui skirtų žaislų ar knygelių. Net trumpa kelionė gali virsti iššūkiu, jei vaikas išalksta ar pavargsta.

Augintiniams naudinga pasirūpinti sulankstomu dubenėliu vandeniui, sausu pašaru ir servetėlėmis. Taip pat geras sprendimas: turėti specialią automobilinę kėdutę ar kilimėlį, kad gyvūnas jaustųsi saugiai ir patogiai. Mažos detalės, bet jos padeda išvengti daug streso ir skatina draugišką atmosferą visos kelionės metu.

Prisitaikymas prie metų laikų: žiema ir vasara automobilyje

Sezonai Lietuvoje gana aiškiai diktuoja, kokie daiktai turėtų būti automobilyje papildomai. Žiemą ypač svarbu pasirūpinti ledo grandikliu, sniego šepečiu, šiltu apklotu ir smėlio ar druskos paketėliu. Staigus užklimpimas ant apledėjusio kelio ar ilgesnis laukimas dėl spūsties žiemą tampa mažiau stresas, jei gali greitai pasirūpinti saugumu ir šiluma.

Vasarą į automobilį verta įsimesti papildomą vandens butelį, apsauginę užuolaidėlę langams ir šviesą atspindintį skydelį priekiniam stiklui. Šie daiktai padeda išvengti perkaitimo tiek automobilio salone, tiek paties vairuotojo.

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas