Prisijunkite prie Telefonai.eu ir mėgaukitės išskirtinėmis galimybėmis. Registruoti vartotojai mato mažiau reklamų, gali rašyti komentarus bei dalyvauti įvairiuose konkursuose!
Tęsdami prisijungimą soc. tinklais jūs automatiškai sutinkate su privatumo politika ir naudojimosi taisyklėmis, kurias rasite paspaudę čia.
Kasmet „Regitra“ aptarnauja daugiau nei milijoną klientų ir teikia platų paslaugų spektrą visoje Lietuvoje: nesąžiningos veiklos klausimą sprendžia realiais darbais
Kasmet „Regitra“ aptarnauja daugiau nei milijoną klientų ir teikia platų paslaugų spektrą visoje Lietuvoje. Dauguma procesų tiek teikiant transporto priemonių registracijos ar vairavimo egzaminų paslaugas įmonėje yra automatizuojamos tam, kad būtų kiek įmanoma labiau sumažinta korupcijos tikimybė.
Pristatome reikšmingiausius 2024 m. korupcijos prevencijos darbus ir jų rezultatus.
Keletą pastarųjų metų „Regitroje“ korupcijos prevencija yra viena svarbiausių ir prioritetinių įmonės veiklos sričių. Buvo įgyvendinta eilė priemonių – pakeista klientų atsitiktinio priskyrimo egzaminuotojams tvarka, sugriežtinta egzaminuotojų patikra, atnaujinta „Regitros“ antikorupcinė politika.
Praėję 2024 metai buvo skirti dar nuodugnesniam teorijos ir praktikos egzaminų procesų ir teisėkūros atnaujinimui, taip pat daug dėmesio skirta bendradarbiavimui su kitomis institucijomis ir gerųjų praktikų pritaikymui.
„Įmonė transformuojasi tiek procesuose, tiek kultūroje, todėl laikomės aiškios krypties dėl griežtos nulinės tolerancijos korupcijai, o skaidrumas ir atvirumas yra vienos svarbiausių vertybių. Nors padarėme daug svarbių darbų ir pokyčių, mažinti aktyvumo tikrai neketiname. Korupcijos prevencijos užkardymas bei kultūrinis pokytis lieka strateginiais „Regitros“ tikslais, o įmonės procesai ir toliau bus nuolat peržiūrimi bei tobulinami”, – sako „Regitros“ generalinis direktorius Vaidas Dominauskas.
Svarbiausi „Regitros“ darbai mažinant korupciją 2024 m.:
Identifikuota ir eliminuota vertėjų sukčiavimo schema. Vienas svarbiausių 2024 m. rezultatų – sudėtingos vertėjų sukčiavimo schemos išaiškinimas. Tyrimo metu nustatyti net 28 atvejai, kai teorijos egzaminas buvo išlaikytas padedant kitam asmeniui (vertėjui) – neteisėtai. Išaiškėjus šiai schema buvo nuspręsta nuo 2025 m. sausio 1 d. teorijos egzamine atsisakyti vertėjų. Tiesa, egzaminą su vertėju ir toliau gali laikyti asmenys, kurie turi medicininių, sensorinių ar kitokių sutrikimų.
Apsauga nuo sukčiautojų su nelegalia įranga. Dar viena naujovė teorijos egzamine – metalo detektorius, kuriuo tikrinami visi atėję į egzaminą. Tokio sprendimo prireikė, nes nuo 2021 m. iki 2024 m. buvo užfiksuoti 46 atvejai, kai asmenys bandė laikyti egzaminą su draudžiama garso ir vaizdo perdavimo įranga. Nuo praėjusių metų vasario egzaminuojamieji privalo visus pašalinius daiktus palikti rakinamoje spintelėje, o patekus į egzaminavimo patalpą jie yra patikrinami metalo detektoriumi, ar neturi nelegalios įrangos. Būsimam vairuotojui bandant sukčiauti egzaminas yra anuliuojamas, o iš naujo registruotis į jį galima tik po vienerių metų. Ši priemonė iš karto davė rezultatų – 2024 m. „Regitra“ neužfiksavo nei vieno bandymo į teorijos egzaminą įsinešti neleistinos įrangos.
Sąžiningas registravimasis į egzaminus. Praeitais metais pradėjus diegti centralizuotą teikiamų „Regitros“ el. paslaugų portalą registracija į egzaminą galima tik identifikavus save internetu arba atvykus į padalinį, kai nustatoma asmens tapatybė. Tai eliminuoja galimybę registruotis į egzaminą telefonu už kitą asmenį.
Taip pat, jei asmuo penkis kartus pakeičia vairavimo egzaminų datą, registracija į egzaminą yra apribojama 6 mėnesiams. Toks sprendimas ne tik padeda valdyti eiles, bet ir mažina egzaminų vietų pardavinėjimo rizikas.
Bendradarbiavimas su Policija ir STT. „Regitra“ palaiko nuolatinį bendradarbiavimą su Specialiųjų tyrimų tarnyba ir Policija bei perima gerąsias organizacijų praktikas. Taip pat daug dėmesio skiriama operatyviam duomenų ir informacijos apsikeitimui dėl galimų neteisėtos veiklos apraiškų. 2024 m. užfiksuota 10 neteisėto atlygio siūlymo „Regitros“ darbuotojoms atvejų, apie kuriuos visus pranešta teisėsaugos institucijoms, pradėti 3 ikiteisminiai tyrimai. 2023 m., siekiant, kad „Regitroje“ dirbtų tik nepriekaištingos reputacijos reikalavimus atitinkantys asmenys, visos darbuotojų, kurie dirba teorijos ir praktikos egzaminų srityse, pareigybės įtrauktos į tikrintinų pareigybių sąrašą. 2024 m. į STT dėl informacijos pateikimo buvo kreiptasi 71 kartą.
Naikinamos nelegalios paskyros socialiniuose tinkluose. „Regitros“ darbuotojai stebi internetinę erdvę ir informuoja policiją apie socialinių tinklų paskyras, kurių naudotojai sukčiauja ir bando išvilioti patiklių žmonių pinigus už neva tikrą vairuotojo pažymėjimą. Per praėjusius metus bendradarbiaujant su Policija buvo panaikinta per 136 tokios paskyros.
Egzamino stabdymas. Pernai buvo įteisintas egzamino sustabdymas arba nepradėjimas, jei egzaminuotojui siūlomas kyšis ir daromas poveikis. Nors praktikoje tokia tvarka buvo taikoma visada, 2024 m. tokios taisyklės įgavo teisinį pagrindą.
Keliuose tik pasirengę vairuotojai. Galimybė anuliuoti teigiamus egzamino rezultatus, jeigu po nuoseklaus ir išsamaus tyrimo yra nustatomi reikšmingi neatitikimai. Šis pokytis įsigaliojo nuo 2025 m. sausio 1 d. ir suteikė teisinį pagrindą įrodžius sukčiavimo ar korupcijos atvejus panaikinti teigiamą egzamino rezultatą.
Padvigubintas peržiūrėtų egzaminų kiekis. 2024 m. buvo peržiūrėta dvigubai daugiau praktikos egzaminų įrašų. „Regitros“ tikslas – nuolat didinti peržiūrų skaičių, ieškoti ne tik galimų sukčiavimo atvejų, bet ir užtikrinti vienodų egzaminavimo kriterijų laikymąsi bei gerą klientų patirtį.
Galiausiai, besikeičiantį požiūrį ir vis aukštesnį korupcinių apraiškų netoleravimą rodo ir 2024 m. įmonės viduje atlikta darbuotojų tolerancijos korupcijai lygio nustatymo apklausa. Džiugu, kad net 99,7 proc. apklausoje dalyvavusių darbuotojų atpažįsta ir supranta, kas yra korupcija, o darbuotojų, kurie pastebėję nesąžiningą veiklą darbe apie tai praneštų vadovui, atsakingam asmeniui ar kompetentingoms institucijoms 2024 m. buvo 89,2 proc. Tokių darbuotojų dalis nuolat auga ir nuo 2023 m. jų padaugėjo beveik 4 proc.
„Laikomės principinės ir nekintančios pozicijos, kad ,,Regitroje“ nėra vietos nesąžiningiems darbuotojams ar nesąžiningiems veiksmams. Priimant atitinkamus sprendimus ir atvirai apie juos dalinantis visi aiškiai suprantame, kur link auga mūsų įmonė ir vardan ko tai darome. Jaučiame ne tik darbuotojų, bet ir klientų bei visuomenės palaikymą, kurie mato realius mūsų darbus. Ir toliau sieksime skaidrumo ir nulinės korupcijos, tobulindami ne tik įmonės procesus, tvarkas, bet ir skatindami kiek įmanomą didesnį vidinį atsparumą bet kokioms korupcijos apraiškoms“, – sako V. Dominauskas.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti