Kinijoje – didžiulis nerimas dėl „TikTok“ programėlės: šalyje svarstomas variantas parduoti šią platformą JAV milijardieriui, sužinokite, kas čia vyksta

Lina Snarskienė , 2025-01-17, 07:55 (atnaujinta 2025-03-04, 19:42) 0

Kinijoje – didžiulis nerimas dėl „TikTok“ programėlės: šalyje svarstomas variantas parduoti šią platformą JAV milijardieriui, sužinokite, kas čia vyksta

Kinijos pareigūnai vertina galimą „TikTok“ pardavimą Elonui Muskui, praneša „Bloomberg“. Pekinas pageidauja, kad prieštaringai vertinamos programėlės veikla JAV liktų „ByteDance“ rankose, tačiau artėjant sausio 19 dienos numatytam draudimui, karštligiškai ieškoma sprendimo.

Su „Bloomberg“ kalbėję šaltiniai atskleidė, kad Kinijos pareigūnai svarsto nenumatytų atvejų planus dėl „TikTok“, kurie yra plataus masto diskusijų, kaip dirbti su išrinktuoju prezidentu Donaldu Trumpu, dalis. Tikimasi, kad vėliau šį mėnesį įžengęs į Baltuosius rūmus jis paskirs Eloną Muską į savo administraciją.

Vienas iš svarstomų scenarijų apima E. Musko įmonės „X“ įsigijimas „TikTok US“ ir bendrą įmonių valdymą. Ši vaizdo įrašų programėlė Jungtinėse Valstijose turi daugiau kaip 170 mln. naudotojų, todėl ji galėtų sustiprinti „X“ pastangas pritraukti reklamas. E. Muskas taip pat įkūrė dirbtinio intelekto įmonę „xAI“, kuri galėtų pasinaudoti didžiuliu „TikTok“ generuojamų duomenų kiekiu.

Iš pažiūros „ByteDance“ gali neturėti įtakos priimant galutinį sprendimą. Agentūra „Bloomberg“ taip pat nurodė, kad neaišku, ar E. Muskas, „TikTok“, „ByteDance“ ir kokie nors vyriausybės pareigūnai iš tikrųjų vedė kokias nors derybas dėl tokio sandorio.

Vigi, ekscentriškojo E. Musko atstovai į prašymą pakomentuoti neatsakė. Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Guo Jiakun taip pat atsisakė komentuoti, o „ByteDance“ atstovas teigė, kad iš bendrovės negalima tikėtis, jog ji komentuos grynus prasimanymus.

Kinijos vyriausybė kontroliuoja „ByteDance“ veiklą per vadinamąją auksinę akciją bendrovės filiale. Pekino eksporto taisyklės neleidžia Kinijos bendrovėms pardavinėti savo programinės įrangos algoritmų, kurie yra prieštaringiausia „TikTok“ dalis. JAV vykdomos platformos operacijos vertinamos maždaug 40 mlrd. dolerių.

Galutinis sprendimas tebėra ekonominis ir geopolitinis košmaras, atsižvelgiant į tai, kaip sunku būtų padalyti „TikTok“ veiklą JAV. Pats Donaldas Trumpas pareiškė norįs, kad draudimas būtų atidėtas, kad jis galėtų dalyvauti derybose dėl galimo sprendimo, kaip išsaugoti programėlę.

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas