Prisijunkite
Prisijunkite
Lina Snarskienė , 2024-09-16, 19:54 (atnaujinta 2025-03-04, 19:38) 1
Vos tik prasidėjus Rusijos karinei invazijai į Ukrainą – daugelis Vakarų bendrovių paskelbė apie pasitraukimą iš agresorės rinkos. Tuo pat metu ir gerokai suaktyvėjo Kremliaus propaganda, kuri jau seniai pastebima ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.
Teksaso technikos universiteto mokslininkai neseniai „arXiv“ pateikė naują straipsnį, kuriame aprašomas jų sukurtas naujas prognozavimo modelis, pagal kurį galima labai tiksliai numatyti, ar socialinio tinklo „X“ paskyra yra rusų trolis.
Tyrėjai Sachithas Dassanayaka, Ori Svedas ir Dimitrijus Volčenkovas teigė, kad jų mašininio mokymosi modelis gali tiksliai aptikti rusų trolių paskyras 88 proc. tikslumu ir metodas gali būti taikomas kituose socialinės žiniasklaidos tinkluose.
Siekdami įsitikinti, ar jų modelis veikia skirtinguose duomenų rinkiniuose, tyrėjai jį išbandė su dviem skirtingais rusiškų trolių įrašų duomenų rinkiniais ir pasiekė 90,7 proc. tikslumą pirmajame ir 90,5 proc. tikslumą antrajame. Straipsnio autoriai mano, kad socialiniai tinklai galėtų naudoti jų modelį troliams sekti realiuoju laiku, tai galėtų padėti sumažinti dezinformacijos plitimą rinkimų metu.
Tyrimo metu mokslininkai nustatė, kad labiausiai trolius atsijoti padėjo aštuoni požymiai - pranešimų bei pakartotinių pranešimų skaičius, sekėjų skaičius, sekamų asmenų skaičius, atsakymų skaičius, mėgstamų asmenų skaičius, paminėtų naudotojų skaičius ir grotažymių skaičius. Straipsnyje teigiama, kad sekėjų skaičius, grotažymių skaičius ir „X“ žinučių skaičius yra vieni veiksmingiausių būdų atpažinti trolius.
Tyrėjų modelis ne tik geba aptikti trolius, bet ir suskirstyti juos į vieną iš keturių kategorijų. Kategorijos yra šios: netikros naujienos, organizacijos, politiniai filialai ir pavieniai asmenys.
Tyrėjai teigia, kad jų modelis gali būti naudojamas ir kitiems, ne tik Rusijos, įtakos tinklams aptikti. Jie mano, kad šis tyrimas gali būti panaudotas tobulinant esamas aptikimo priemones, siekiant pagerinti įprastų naudotojų socialinių tinklų patirtį ir sumažinti netikrų naujienų atvejų skaičių.
1 komentarų
Kodėl nerašot nieko apie sorašinę propogandą???
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti