Prisijunkite
Prisijunkite
Ne visi daržovių mylėtojai žino, kad yra toks agurkas, kuris vizualiai primena cukiniją, o burnoje palieka malonų meliono poskonį. Skamba kaip išgalvota naujiena iš gurmaniško turgaus? Visai ne – tai tikras, egzistuojantis ir vis labiau populiarėjantis armėniškasis agurkas arba dar žinomas, kaip melioninis agurkas.
Šis augalas iš pirmo žvilgsnio nekelia jokių įtarimų – pailgas, šviesiai žalias, toks pats kaip daugelis kitų. Bet vos paragavus, visos abejonės dingsta. Švelni odele, traškus ir nekarčios tekstūros minkštimas, netikėta salstelėjusi gaiva – tokio skonio įprastame agurke tikrai nerasite.
Dėl šių savybių jis tapo visai kitokiu atradimu tiek sode, tiek virtuvėje. Šiltuoju sezonu šis neįprastas agurkas tampa tikra stalo pažiba. Ir nors jo kilmė siekia Artimuosius Rytus, šiuolaikiniai sodininkai jį vis drąsiau augina savo daržuose – net ir Lietuvos sąlygomis.
Kas iš tikrųjų yra melioninis agurkas? Vizualiai apgaunantis, bet be jokių kaprizų
Iš tiesų tai – viena iš agurko atmainų, tik turinti visiškai neįprastą skonį. Nors išvaizda dažnam primins jauną cukiniją, o iš vidaus – paprastą agurką, paragavus jį net galima supainioti su desertiniu melionu. Būtent šis skonių derinys labiausiai ir stebina.
Skonis lengvai saldus, subtiliai gaivus ir visiškai neturintis kartumo, kuris dažnai gadina klasikinį agurką. Šio augalo tekstūra traški, bet ne per kieta – tokia, kokios norisi vasarą, kai norisi atsigaivinti ir neapsunkti. Skonis toks, kad net vaikai dažnai renkasi jį vietoje įprastų daržovių.
Ką gaminti su melioniniu agurku? Universalus pasirinkimas nuo užkandžio iki deserto
Tai nėra tik daržovė salotoms. Melioninis agurkas – labai lankstus virtuvėje. Galite drąsiai jį valgyti žalią – tiesiog pjaustytą griežinėliais, su šlakeliu alyvuogių aliejaus, trupučiu druskos ir šviežių žolelių. Bet jei norisi išbandyti daugiau – galimybės tik prasiplečia.
Jis puikiai dera su feta, jogurtu, mėtomis ar šlakeliu citrinos sulčių. Galima dėti į vasariškus šaltibarščius, pagardinti daržovių kokteilius ar net įkomponuoti į užkandžius prie kepsnių. Dėl švelnaus skonio tinka net į vaisių salotas – skamba neįprastai, bet tai tikrai veikia. O šiltose pietų virtuvėse šie agurkai net kepami arba marinuojami. Galima juos ir grilinti – vos kelios minutės ant grotelių, ir turėsite kvapnų, sultingą garnyrą.
Kodėl verta melioninį agurką auginti savo sode? Nereiklus ir dosnus augalas
Jeigu ieškote kažko įdomaus savo daržui – šis augalas yra puiki alternatyva įprastiems agurkams. Jo auginimo sąlygos labai panašios: saulėta vieta, derlinga ir puri dirva bei reguliarus, bet neperteklinis laistymas. Jis gerai toleruoja šilumą, net trumpalaikes sausras, todėl yra idealus pasirinkimas vasaros sodams.
Dar vienas didelis pliusas – šie agurkai išlieka švieži ilgiau nei įprasti. Jie ne taip greitai perbręsta, nesusitraukia ir nepraranda tekstūros. Tai reiškia, kad galėsite mėgautis jais ilgiau, nesibaimindami dėl greito sunykimo. Be to, vienas augalas duoda nemažą derlių – iš poros daigų galima priskinti net keliasdešimt vaisių per sezoną.
Sveikatai naudinga alternatyva: vitaminai ir mažai kalorijų viename vaisiuje
Be skonio ir išvaizdos, šis agurkas pasižymi ir naudingomis savybėmis. Jis turi daug vandens, todėl idealiai tinka norint palaikyti hidrataciją karštomis dienomis. Taip pat tai puikus skaidulų šaltinis – padeda virškinimui ir sotumo jausmui.
Melioniniuose agurkuose yra nemažai vitamino C ir K – svarbių imuninei sistemai ir kraujagyslių būklei. Be to, dėl mažo kaloringumo (panašiai kaip įprastame agurke), šie vaisiai puikiai tinka tiems, kurie nori sveikai maitintis ar meta svorį.
Šiek tiek drąsos ir turėsite naują favoritą
Neapsigaukite jo pavadinimu ar keistoku skoniu – šis agurkas gali tapti jūsų nauju mėgstamiausiu. Jei klasikiniai agurkai pabodo, o cukinijos jau nebestebina – metas šiek tiek eksperimentuoti.
Sėklų vis dažniau galima rasti sodininkystės centruose, o jei pasiseks gauti vaisių iš draugo ar kaimyno – pasilikite bent kelias sėklas kitiems metams. Taip jūsų daržas taps ne tik įdomesnis, bet ir skanesnis.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti