Prisijunkite
Prisijunkite
Vakar, gegužės 6 dieną, dieną prieš prasidedant popiežiaus rinkimų konklavai, įvyko dvyliktoji ir paskutinė Kardinolų generalinė kongregacija. Kaip per spaudos konferenciją informavo Šventojo Sosto spaudos tarnybos vadovas Matteo Bruni, susirinkime dalyvavo 173 kardinolai, iš jų – 130 turinčių teisę balsuoti.
Kaip įprasta, susitikimas prasidėjo 9 valandą ryto malda. Po jos buvo pateikti 26 pranešimai, kuriuose aptarti įvairūs klausimai, nuo Bažnyčios reformų tęstinumo iki sinodiškumo, aplinkosaugos ir pasaulinės taikos siekio.
Daug dėmesio skirta klausimui, kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti naujasis popiežius. Buvo akcentuota, kad jis turėtų būti tilto statytojas, gailestingumo simbolis, sinodinio kelio tęsėjas, žmonių ganytojas bei Samarietiškosios Bažnyčios veidas.
Diskusijose skambėjo mintys, jog dabartinėje geopolitinėje situacijoje, kai pasaulis susiduria su karais, smurtu ir gilėjančiais susiskaldymais, reikalingas popiežius, kuris įkūnytų viltį, atjautą ir gebėjimą įtraukti visus Bažnyčios narius į bendrą kelionę.
Tęstinės reformos ir Bažnyčios misija
Kalbėta apie popiežiaus Pranciškaus pradėtas reformas, kurias reikėtų tęsti kovą su piktnaudžiavimu, ekonominių mechanizmų skaidrinimą, Romos kurijos pertvarką, sinodiškumo stiprinimą, aktyvesnį taikos palaikymą ir rūpinimąsi kūrinija.
Taip pat iškeltas Kanonų teisės aiškinimo ir popiežiaus galios klausimas. Buvo paliestos kardinolų vaidmens ir bendrystės temos, prisimintos Tikėjimo kankinių aukos regionuose, kur religijos laisvė yra ribojama ir iškeltas krikščioniškojo ugdymo kaip misijos svarbos aspektas.
Dvasinis kalendorius ir Bažnyčios ateitis
Pranešėjai taip pat priminė apie artėjančias šventes – Kristaus Karaliaus iškilmę ir Pasaulinę vargstančiųjų dieną – bei pasiūlė šias datas traktuoti neatsiejamai. Aptarta ir reikšminga tema – Velykų datos nustatymas bei bendradarbiavimas su kitomis krikščioniškomis konfesijomis šiuo klausimu.
Bruni papildomai informavo, kad Žvejo žiedas, simbolizuojantis popiežiaus valdžią, yra panaikintas, o kongregacijos metu taip pat buvo perskaitytas raginimas visoms konflikto pusėms nutraukti ugnį ir pradėti taikos derybas.
Kongregacija baigėsi 12:30 val. Pasak Bruni, daugiau bendrų susirinkimų neplanuojama.
Konklavos eiga
Gegužės 7-osios rytą vyks iškilmingos Mišios „Pro eligendo Pontifice“ už renkamą popiežių. Po pietų 15:45 val. kardinolai bus pervežti iš „Casa Santa Marta“ į Apaštališkuosius rūmus, vilkėdami choralinius rūbus. Tą pačią dieną bus oficialiai pradėta konklava.
Ketvirtadienį ryte, 7:45 val., kardinolai išvyks į Apaštališkuosius rūmus. 8:15 val. švęs Mišias ir Laudes Pauliaus koplyčioje. 9:15 val. Siksto koplyčioje vyks vidurdienio malda ir prasidės balsavimas.
Tikėtinas pirmojo dūmų signalo laikas – po 10:30, jei bus išrinktas popiežius (balti dūmai), arba po 12:00, jei rezultato nebus.
Po pietų 12:30 val. kardinolai grįš pietauti į „Santa Marta“. 15:45 val. jie vėl bus perkelti į rūmus, o 16:30 val. tęsis balsavimas Siksto koplyčioje.
Vakarinio balsavimo rezultatai gali būti skelbiami baltais dūmais po 17:30 val., jei pasiektas sprendimas, arba apie 19:00 val., jei ne. Po balsavimo bus giedamos Vakarinės, o 19:30 val. – grįžtama į gyvenamąją vietą „Santa Marta“.
Ši informacija signalizuoja apie paskutinį pasirengimo etapą prieš vieną reikšmingiausių Katalikų Bažnyčios įvykių – naujojo popiežiaus išrinkimą.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti