Karas Ukrainoje niekada nesibaigs? Rusijos karo tempas kelia klausimų net Kremliui, pateikiamos prognozės

Danielius Mažeikis , 2025-07-02, 16:34
0
Karas Ukrainoje niekada nesibaigs? Rusijos karo tempas kelia klausimų net Kremliui, pateikiamos prognozės

Amerikos naujienų kanalas CNN įspėja, kad karas Ukrainoje artimiausiu metu nesibaigs. Pasak jų pateiktos analizės, konfliktas, prasidėjęs 2022 metų pradžioje, greičiausiai tęsis dar kelerius metus, o viena iš pagrindinių priežasčių yra vangus Rusijos puolimas ir nepasiekti tikslai.

Jau kurį laiką Rusija siekia užimti visą Donbaso regioną ir pietines Ukrainos sritis, tačiau, kaip pastebi CNN, realūs pasiekimai yra riboti. Kai kuriose vietose kariuomenei pavyko padidinti spaudimą ir užimti tam tikrus plotus, tačiau bendras puolimo tempas išlieka lėtas. 

Tikėtina, kad Kremliaus vadovai tikėjosi greitesnių rezultatų, tačiau dabartinė padėtis rodo, jog kovos gali užsitęsti dar keletą metų.

Šiuo metu Rusijos kariai veikia keliais frontais, besidriekiančiais daugiau kaip tūkstančio kilometrų ilgyje. Kremlius viešai deklaravo tikslą užimti visą Donecko, Zaporižės ir Chersono sričių rytinę dalį. Tačiau CNN vertinimu, esant tokiam karinių veiksmų intensyvumui, šiam tikslui pasiekti gali prireikti ilgo laiko.

Pasikeitusi politinė dinamika JAV

CNN taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad naujoji Jungtinių Amerikos Valstijų administracija, vadovaujama prezidento Donaldo Trumpo, nerodo ypatingo entuziazmo siekti paliaubų ar taikos derybų. Tai reiškia, kad tarptautinės paramos pobūdis gali keistis, o tai dar labiau apsunkintų galimybes greitai užbaigti konfliktą. Jei situacija nesikeis, karo veiksmai tikėtina tęsis tiek šiais, tiek 2026 metais.

Dronai tampa svarbiu ginklu

Šiame kare ypatingą reikšmę įgavo dronai. Rusija pradėjo masinę pigių dronų gamybą, kurie padeda apeiti Ukrainos oro gynybos sistemas. Jie dažnai naudojami atakoms prieš miestus ir civilinę infrastruktūrą.

Tuo pačiu metu Ukraina stengiasi stiprinti savo pajėgumus gamindama tolimojo nuotolio dronus, kurie nukreipiami į svarbius taikinius Rusijos teritorijoje, tai yra oro uostus, naftos perdirbimo gamyklas ir svarbias logistikos grandis. Abi šalys investuoja į ginklų pramonę, tačiau Rusija turi akivaizdžią pramoninę persvarą. Didžioji dalis Rusijos kariuomenės ginkluotės yra gaminama valstybinio koncerno „Rostech“, kuris aprūpina apie aštuoniasdešimt procentų visų šiuo metu naudojamų ginklų.

Militarizacijos kaina ir ekonominiai iššūkiai

Rusijos karinis biudžetas sudaro apie keturiasdešimt procentų visų šalies išlaidų ir viršija šešis procentus bendrojo vidaus produkto. Toks didelis išlaidų lygis skatina infliaciją, o šalies prezidentas pripažino, kad šiais metais ekonomikos augimas bus gana kuklus. Ekspertai svarsto, jog realus gynybos finansavimo sumažinimas galėtų įvykti tik po poros metų, galbūt 2026 metais.

Karinis disbalansas išlieka

CNN daro išvadą, kad nors ilgalaikėje perspektyvoje Rusijai gali kilti ekonominių ir demografinių problemų, trumpuoju laikotarpiu šalis išlieka pajėgi išlaikyti didelį karių skaičių tiek Ukrainoje, tiek prie jos sienų. Nepaisant didžiulių nuostolių, Rusija vis dar gali mobilizuoti didesnę kariuomenę nei Ukraina.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas