Prisijunkite
Prisijunkite
Šią savaitę Vokietijoje gelbėtojai turėjo išlaisvinti keleivius iš sugedusio traukinio, kuris dvi su puse valandos stovėjo ant geležinkelio tilto Žemutinėje Saksonijoje. Traukinys sugedo antradienio vakarą, o esant dideliam karščiui, vagonuose oras greitai įkaito.
Visą Europą apėmusi karščio banga lėmė, kad kondicionieriai neveikė pilna galia. Traukinyje buvo 48 keleiviai, keli iš jų iškvietė pagalbą. Į incidento vietą atvyko regioninė ir federalinė policija bei devyni greitosios pagalbos automobiliai.
Penki žmonės skundėsi dehidratacijos ir kraujotakos sutrikimų simptomais, jiems suteikta pirmoji pagalba. Du paaugliai buvo nugabenti į ligoninę. Tuo metu karščiai visoje Europoje nemažėjo – antradienį fiksuoti keli nauji temperatūros rekordai.
Prancūzijoje dėl karščio teko uždaryti daugiau nei 2 000 mokyklų ir lankytinus objektus, o Paryžius paskelbtas aukščiausio pavojingumo lygio zona. Pietų Europos šalys kepino jau kelias dienas, o karščio banga slinko į šiaurę, ten tokie reiškiniai yra labai reti.
Įspėjimai apie pavojingą karštį paskelbti Belgijoje, Šveicarijoje ir Vokietijoje. Sinoptikai prognozuoja, kad šią savaitę temperatūra gali pasiekti net 40 laipsnių Celsijaus.
Ispanijoje pranešta apie skaudų įvykį, šalies šiaurės rytuose po kelių valandų buvimo užrakintame automobilyje saulėje mirė dvejų metų vaikas.
Europos Sąjungos klimato stebėsenos tarnyba „Copernicus“ perspėjo, kad milijonai gyventojų patiria itin didelį karščio poveikį. Pasak tarnybos direktoriaus pavaduotojos Samanthos Burgess, tokios oro sąlygos pirmoje vasaros pusėje yra neįprastos, o klimato kaita tik pablogino padėtį.
Nemažai šalių šią savaitę fiksavo istorinius rekordus. Olandijoje liepos 1-oji tapo karščiausia pirmoji liepos diena, Prancūzijoje ir Portugalijoje birželį registruotos aukščiausios mėnesio temperatūros.
Tuo metu Ispanija ir Anglija fiksavo šilčiausią birželį per visą stebėjimų istoriją. Didžiojoje Britanijoje šiandien temperatūra perkopė 34 laipsnius, tai šilčiausia metų diena.
Paryžiuje dėl karščio uždaryta Eifelio bokšto lankytojų zona, o kelios miesto dalys paskelbtos raudono pavojaus zona. Kai kurie parkai lieka atviri visą naktį, pailgintas baseinų darbo laikas, bažnyčios ir muziejai įrengė oro kondicionierius.
Olandijoje antradienį keliuose regionuose paskelbtas antras pagal pavojingumą karščio įspėjimas. Roterdame ir Šiaurės Brabanto regione mokyklos pradėjo pamokas anksčiau, kad vaikai galėtų mokytis dar iki paties karščiausio paros meto.
Ispanijoje ir Portugalijoje kai kur savaitgalį temperatūra siekė 46 laipsnius. Artimiausiomis dienomis ten prognozuojamas kiek švelnesnis oras, tačiau vis tiek viršijantis 40 laipsnių ribą.
Burgess akcentuoja, kad Europos miestai stengiasi prisitaikyti prie tokių reiškinių, bet procesas vyksta per lėtai. Infrastruktūra vis dar stringa, sveikatos apsaugos sistemos patiria didelį spaudimą, o mirtingumas išlieka per didelis.
Karščio bangos vis dar lemia daugiau aukų nei uraganai, potvyniai ar gaisrai. 2022 metais karščių metu Europoje žuvo apie 60 tūkst. žmonių, daugiausia vyresnio amžiaus.
Pasaulio meteorologijos organizacija antradienį paskelbė, kad oficiali statistika dažnai neatskleidžia tikrojo mirčių nuo karščio masto. Organizacija perspėjo, jog ateityje tokios bangos bus dažnesnės ir intensyvesnės, todėl visuomenės prisitaikymas būtinas.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti