Prisijunkite
Prisijunkite
Karas Ukrainoje jau daugiau nei dvejus metus nesiliauja, o Rusijos patiriami nuostoliai vis dažniau tampa ne tik fronto linijos, bet ir pačios šalies vidaus problema. Nors Kremlius stengiasi parodyti kontrolę ir karinio aparato galią, realybė liudija vis naujus praradimus.
Rusija patyrė skausmingą smūgį. Pranešama, kad treniruočių metu sudužo bombonešis „Su-34“. Incidentas įvyko Nižnij Novgorodo srityje, kai lėktuvas leidosi be kovinės amunicijos. Pirminiais duomenimis, nelaimė įvyko dėl važiuoklės gedimo nusileidimo fazėje.
Rusijos gynybos ministerija patvirtino, kad skrydis buvo mokomasis. Nors teigiama, jog abu įgulos nariai spėjo katapultuotis, rusakalbiuose kanaluose pasirodė žinia, kad vienas iš jų, lėktuvo navigatorius, mirė nuo patirtų sužalojimų.
Kanalas „Mash“ nurodė, kad šis įgulos narys katapultavosi, bet nebesugebėjo saugiai nusileisti. Lėktuvas nukrito neapgyvendintoje teritorijoje, tad daugiau aukų ar sužalojimų išvengta.
Vis dėlto šis įvykis dar kartą išryškino Rusijos karinės technikos problemas, ypač kai kalbama apie intensyviai naudojamą ir dažnai į kovą metamus bombonešius „Su-34“.
Tai ne vienintelė pastarųjų dienų nelaimė, susijusi su šiuo modeliu. Visai neseniai Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) kartu su specialiosiomis pajėgomis surengė tikslią dronų ataką prieš Marinovkos oro bazę Volgogrado srityje.
Per šį smūgį buvo sunaikinti du „Su-34“ orlaiviai, dar du apgadinti. Ataka tapo itin brangiu smūgiu Rusijos aviacijai, kuri ir taip kenčia nuo didelio lėktuvų bei patyrusių pilotų trūkumo.
„Su-34“ yra vieni svarbiausių Rusijos karinių orlaivių, skirti smogti antžeminiams taikiniams. Jų netekimas tiek mūšio lauke, tiek treniruotėse ženklina gilėjančias problemas – techninės įrangos dėvėjimąsi, pilotų nuovargį ir nepakankamą logistinį pasirengimą.
Analitikai pastebi, kad vis daugiau Rusijos karinės technikos genda ne tik dėl naudojimo intensyvumo, bet ir dėl atsarginių dalių bei kokybiškos priežiūros trūkumo.
Tokie incidentai silpnina šalies aviacijos kovinę galią ir kelia vis didesnį spaudimą Kremliui, kuris vis dar tikisi išlaikyti spaudimą Ukrainai ilguoju laikotarpiu.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti