Prisijunkite
Prisijunkite
Ukrainos oro pajėgos turi vieną iš stipriausių ginklų – prancūziškas valdomas bombas „AASM Hammer“. Šios bombos padėjo surengti šimtus sėkmingų smūgių rusų pozicijoms ir objektams, reikšmingai prisidėdamos prie to, kad fronto linija liktų beveik nepakitusi jau daugiau nei metus.
Būtent ši ginkluotė, pasak ekspertų, išgelbėjo Ukrainą nuo dar didesnio teritorijų praradimo. Šios bombos montuojamos ant Ukrainai perduotų naikintuvų, tokių kaip MiG-29 ar F-16, ir jau sunaikino raketų sistemas, ginkluotės sandėlius bei priešlėktuvinės gynybos įrenginius, kurių vertė siekia dešimtis milijonų dolerių.
Tai stipriai apsunkino rusų kariuomenės galimybes papildyti techniką ir ginklus fronto linijoje, todėl pastebimai sumažėjo jų aktyvumas.
Vienas iš pavyzdžių – miestas Pokrovske. Nepaisant milžiniškų pastangų ir jėgų sutelkimo, Rusijos pajėgos daugiau nei metus nesugebėjo jo užimti. Vienas pagrindinių stabdžių, būtent „AASM Hammer“ smūgiai, kurie neleidžia priešui tvirtai įsitvirtinti ir išlaikyti tiekimo linijų.
Prancūzija šias bombas tiekia Ukrainai reguliariai, 2024 metų pradžioje žadėta kas mėnesį perduoti po 50 vienetų, o tai per metus sudarytų iki 600 bombų. Vis dėlto Ukrainos poreikiai dar didesni – aktyvių mūšių metu per dieną sunaudojama iki 100 bombų, tad šių ginklų kiekis kritiškai svarbus.
Dar viena reikšminga naujovė yra „AASM XLR“ versija. Tai patobulintas variantas, aprūpintas mažo dydžio reaktyviniu varikliu, kuris leidžia pasiekti 150–200 kilometrų atstumą, kai įprastos versijos veikimo nuotolis siekia tik apie 70 kilometrų.
Toks atstumas leidžia tiksliai smogti giliai priešo užnugaryje, nesulaukiant atgalinio smūgio. AASM bombos išsiskiria tiksliu taikymu, jų nuokrypis nuo taikinio siekia nuo 10 iki vos 1 metro.
Įvairūs navigacijos metodai, tarp jų GPS, inercinė sistema ir rečiau naudojamos lazerinės ar infraraudonųjų spindulių versijos, užtikrina aukštą efektyvumą net esant elektroniniams trukdžiams.
Kiekvienos bombos kaina viršija 210 tūkst. JAV dolerių, tačiau jų efektyvumas leidžia sunaikinti priešo įrenginius, kurių vertė daugybę kartų didesnė.
Kaip pažymi Prancūzijos gynybos ministras Sebastien Lecornu, šios bombos jau pritaikytos naudoti su ukrainietiškais MiG-29, Su-27 bei Su-24 naikintuvais. Tai dar vienas pavyzdys, kaip vakarinė technologija tampa realiu ginklu, keičiančiu karo eigą Ukrainoje.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti