Didžiausias Kremliaus košmaras virsta realybe: Ukraina gaus itin galingų ginklų, galės smogti net ir pačiai Maskvai

Viktoras Baliulis , 2025-07-02, 08:59
0
Didžiausias Kremliaus košmaras virsta realybe: Ukraina gaus itin galingų ginklų, galės smogti net ir pačiai Maskvai

Karas Ukrainoje vis dar tęsiasi, tapdamas vienu iš ilgiausiai užsitęsusių ir destruktyviausių konfliktų Europoje po Antrojo pasaulinio karo. Nors pasaulis šiek tiek priprato prie nuolatinių antraščių apie susirėmimus ar naujas sankcijas, fronto linijoje realybė kasdien vis dar labai žiauri. 

Mūšiai, sprogimai, žuvę kariai ir civiliai – tai ne abstrakčios žinios, o tikros žmonių istorijos. Po daugiau nei dvejų metų karo Ukraina vis dar laikosi, tačiau resursų, tiek karinių, tiek žmogiškųjų, vis mažėja. Būtent todėl kiekviena nauja technologinė ar logistinė parama iš Vakarų gali būti lemiama.

Tuo metu, kai Rusijos kariuomenė remiasi kiekybe ir stengiasi fiziškai spausti frontą, Ukraina vis daugiau dėmesio skiria technologijoms ir tikslinėms atakoms. Ir būtent ši kryptis duoda vaisių. 

Naujausias proveržis yra „An-196 Lutyj“ dronų gamyba, kurią finansuos Vokietija. Teigiama, kad tai gali tapti vienu iš stipriausių Ukrainos atsakų agresijai. Tai ženklas, kad Vakarų sąjungininkai ne tik remia Ukrainą žodžiais, bet ir konkrečiais, strategiškai svarbiais veiksmais.

500 „An-196 Lutyj“ – stiprus smūgis Kremliaus planams

Liepos 1 dieną paskelbta, jog Vokietija finansuos daugiau nei 500 naujos kartos bepiločių orlaivių gamybą Ukrainoje. Šie dronai – tai ne tik dar vienas karinis įrankis, bet ir svarbus geopolitinis simbolis. 

„An-196 Lutyj“ yra kamikadzės tipo dronai, galintys skristi iki 1 200 kilometrų ir pasiekti taikinius pačioje Rusijos gilumoje. Tokių galimybių neturėjo jokia ankstesnė Ukrainos bepiločių karta.

Šių dronų gamybai Vokietija skyrė daugiau nei 100 mln. eurų, nors kai kuriuose šaltiniuose minimas ir dar didesnis, šimtus milijonų siekiantis, finansavimas. Tai reikšminga investicija į Ukrainos karinį potencialą, ypač turint omenyje, kad šie dronai gaminami tiesiogiai pačioje Ukrainoje. 

Tai ne tik sustiprina vietinę pramonę, bet ir leidžia operatyviau atnaujinti bei plėsti ginkluotę, reaguojant į besikeičiančias fronto sąlygas.

Tiksliniai smūgiai – šiuolaikinio karo realybė

„An-196 Lutyj“ gali nešti iki 50 kilogramų sprogstamosios medžiagos, tad jie idealiai tinka strateginiams objektams – štabams, logistikos sandėliams, amunicijos saugykloms ar net pramoniniams kompleksams – sunaikinti. 

Tai reiškia, kad Rusijos kariuomenė dabar priversta pergalvoti savo veiklos saugumo principus net ir toli nuo fronto linijos.

Pastaraisiais mėnesiais tokie dronai jau sėkmingai smogė keliems svarbiems objektams, sukeldami daugiamilijoninius nuostolius ir sutrikdydami tiekimo grandines. Tai keičia ne tik taktinį žemėlapį, bet ir demoralizuoja Rusijos pajėgas, kurios vis dažniau susiduria su netikėtais ir labai taikliais smūgiais.

Vakarų pasitikėjimas ir regiono saugumas

Analitikai pabrėžia, kad ši Vokietijos ir Ukrainos partnerystė – daugiau nei tik ginklų tiekimas. Tai pasitikėjimo ženklas. Vakarų valstybės vis aktyviau įsitraukia ne tik į karinės technikos siuntimą, bet ir į jos gamybos procesus. 

Tai leidžia greičiau reaguoti, taikyti naujoves ir mažina priklausomybę nuo logistikos iš užsienio. Ši tendencija taip pat stiprina visos Rytų Europos saugumą. Investuodama į Ukrainos pramonę ir karinį potencialą, Vokietija netiesiogiai saugo ir kitas kaimynines valstybes, ypač Lenkiją, Baltijos šalis ir visą regioną.

„An-196“ – ne tik dronas, bet ir strateginis lūžis

Dronai „An-196“ simbolizuoja naują karo etapą – kai greitis, tikslumas ir inovacijos tampa galingesni už tankus ir patrankas. Jie paverčia kiekvieną taikinį, kad ir kur jis būtų, pažeidžiamu. Jie leidžia Ukrainai ne tik gintis, bet ir atakuoti strategiškai, efektyviai bei ekonomiškai.

Ši partnerystė su Vokietija rodo, kad net ir karo sąlygomis galima kurti, auginti pramonę ir stiprinti valstybės gynybinį stuburą. Ir galbūt, būtent dėl šių dronų, Rusijos agresija ne tik sustos, bet ir privers Kremliaus strategus peržiūrėti visą savo karo logiką.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas