Prisijunkite
Prisijunkite
Rusijos ir Šiaurės Korėjos glaudesnis karinis bendradarbiavimas žymi naują etapą geopolitinėse įtampose Azijoje ir gali turėti ilgalaikių pasekmių globaliam saugumui.
Ilgus metus Pchenjanas buvo laikomas izoliuotu režimu su ribotu priėjimu prie modernios karinės technikos, tačiau situacija keičiasi. Maskva aktyviai keičiasi su Pchenjanu ištekliais ir technologijomis, siekdama užsitikrinti paramą savo agresyviai politikai Ukrainoje ir ne tik.
Nors anksčiau buvo manoma, kad Šiaurės Korėja neturi galimybių greitai atnaujinti savo oro gynybos pajėgumų, gauta „Pancyr-S1“ sistema radikaliai keičia šią situaciją.
Tai ne tik leidžia Pchenjanui efektyviau apsiginti nuo oro atakų, bet ir signalizuoja apie vis didesnį Rusijos pasirengimą dalintis karinėmis technologijomis su režimais, kuriuos Vakarai laiko pavojingais ir nestabiliais.
Kartu su kamikadzių dronais ir tankų inžinerija, tai rodo, kad Maskva ne tik priima pagalbą, bet ir aktyviai stiprina sąjungininkų pozicijas.
Pietų Korėja atsidūrė itin sudėtingoje padėtyje. Viena vertus, šalis vengė tiesioginės karinės paramos Ukrainai, stengdamasi išlaikyti pusiausvyrą.
Kita vertus, augantis grėsmės lygis šiauriniame pasienyje verčia Seulą svarstyti rimtesnius gynybinius žingsnius, galbūt net įsitraukimą į regioninį ginklavimosi varžymąsi. Kartu auga ir spaudimas iš JAV bei Japonijos, kurios reikalauja aktyvesnio Pietų Korėjos vaidmens saugumo architektūroje.
Be to, tai atskleidžia ir naują Kremliaus strategiją – Maskva, susidūrusi su sankcijomis ir diplomatine izoliacija, ieško alternatyvių sąjungininkų, kurie, nors ir silpnesni ekonominiu ar technologiniu požiūriu, gali tapti svarbiais svertų taškais globalioje konfrontacijoje su Vakarais.
Tokios šalys kaip Šiaurės Korėja, Iranas ar net kai kurios Afrikos valstybės tampa naujais Kremliaus partnerystės taškais.
Galiausiai, ši situacija kelia klausimų dėl tarptautinių sankcijų efektyvumo. Nors Pchenjanas teoriškai veikia griežtai kontroliuojamas ir stebimas, praktikoje režimas gauna moderniausius ginklus tiesiai iš Rusijos.
Tai mažina pasitikėjimą dabartine tarptautine kontrole ir rodo, kad kai kurios valstybės atvirai ignoruoja taisykles, jei tai padeda joms išlaikyti strateginius pranašumus.
Tad „Pancyr-S1“ atvežimas į Šiaurės Korėją, bet tai ne tik ginkluotės sandoris. Tai signalas apie naujas geopolitines jungtis, kurios formuojasi pasaulyje, o jų pasekmės gali būti jaučiamos ne tik Korėjos pusiasalyje, bet ir visame regione.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti