Pamirškite apie grynuosius pinigus: turgavietės, grožio salonai ir net taksistai jau pereina prie šios naujovės

Ina Jonaitienė , 2025-05-25, 06:30
0
Pamirškite apie grynuosius pinigus: turgavietės, grožio salonai ir net taksistai jau pereina prie šios naujovės

Sektoriuose, kuriuose nuo senų laikų cirkuliuoja daug grynųjų pinigų, pavyzdžiui, turgavietėse, grožio salonuose ar autoservisuose, pastebimas itin išaugęs poreikis mokėjimus priimti kortelėmis ir kitomis bekontakčio mokėjimo priemonėmis, rodo naujausi „Citadele“ banko duomenys.

Ilgą laiką pinigų apyvarta turgavietėse, grožio salonuose ar autoservisuose rėmėsi vien grynaisiais. Tačiau situacija keičiasi ir vis daugiau smulkiųjų prekybininkų ir paslaugų teikėjų renkasi bekontakčius atsiskaitymus. 

Šią tendenciją atskleidžia naujausi „Citadele“ banko duomenys, vos per 18 mėnesių banko pasiūlyta „Phone POS“ programėlė Baltijos šalyse pritraukė daugiau nei 2 000 verslo klientų. Šia priemone jie priėmė daugiau kaip 5 mln. eurų vertės mokėjimų ir be jokių kortelių skaitytuvų ar papildomos įrangos.

Didžiausia šio sprendimo naudotojų dalis priklauso maisto prekybos sektoriui, net 28 proc. naudotojų verčiasi įvairia prekyba, dažnai mobiliose ar laikinose vietose. 11 proc. klientų sudaro restoranų verslas, tiek pat – pavežėjai. 

Kiek mažesnė, bet taip pat reikšminga, dalis atitenka grožio srities specialistams (9 proc.), drabužių prekybininkams (6 proc.) bei autoservisams (5 proc.). Tai rodo, jog programėlės sprendimas puikiai tinka tiek nuolat veikiančioms paslaugoms, tiek laikinoms prekybos vietoms, kur fizinė mokėjimo įranga yra nepraktiška.

Tendencijos skirtingose Baltijos šalyse

Daugiausiai naudotojų – Latvijoje, tačiau Lietuva greitai vejasi. Estijoje „Phone POS“ kol kas turi mažesnį populiarumą, bet bankas pastebi augančią susidomėjimo dinamiką ir ten. Vidutinė atsiskaitymo suma – 28,46 euro, o kiekvieną mėnesį atliekama virš 11 tūkst. operacijų. 

Įdomu tai, kad Lietuvoje buvo fiksuotas ir vienas didžiausių mokėjimų – beveik 80 tūkst. eurų. Tai tik dar kartą įrodo, kad „Phone POS“ sprendimas tinkamas ne tik mažam verslui, juo domisi ir stambesnės įmonės.

Užsienio mugės – be rūpesčių dėl terminalų

Pasak banko atstovo R. Čereškos, klientai programėle naudojasi ne tik Lietuvoje. Kai kurie iš jų ją pritaikė užsienio mugėse, taip išvengdami sudėtingos ar brangios atsiskaitymo infrastruktūros nuomos. 

Ši paslauga veikia be fiksuotų mėnesinių mokesčių, užtenka išmaniojo telefono su NFC funkcija. Tiesa, tokie atsiskaitymai užsienyje leidžiami tik išimtiniais atvejais, todėl nuolatinių mokėjimų sprendimų tam naudoti negalima.

Vartotojų įpročiai keičiasi – verslas prisitaiko

Per pastaruosius keletą metų, ypač po pandemijos, pasikeitė žmonių atsiskaitymo įpročiai, grynieji pinigai traukiasi iš kasdienės apyvartos. Vartotojai nori mokėti greitai, patogiai ir be kontakto – tai reiškia ne tik korteles, bet ir išmaniuosius laikrodžius, apyrankes, telefonus ar mokėjimo žiedus. 

Net tokiose vietose, kaip turgavietės, kur grynieji vyravo dešimtmečius, šiandien vis dažniau galima atsiskaityti skaitmeniniu būdu.

Saugumas – svarbiausia sąlyga

Bankas pabrėžia, kad „Phone POS“ sistema yra saugi. Kortelių duomenys neišsaugomi įrenginyje, ekrano veiksmai negali būti įrašyti ar nufotografuoti. Naudotis šia paslauga galima tik po kliento veiklos analizės ir sutarties pasirašymo – tai padeda išvengti neteisėto naudojimo. 

Be to, tai suteikia pasitikėjimo tiek pačiam verslui, tiek jo klientams.

Smulkusis verslas – svarbi ekonomikos grandis

Individuali veikla ar nedideli verslai sudaro svarbią Lietuvos ekonomikos dalį. Dėl to priemonės, leidžiančios lanksčiai ir efektyviai aptarnauti klientus, tampa vis aktualesnės. 

„Citadele“ inovacija, leidžianti paversti telefoną banko kortelių skaitytuvu, tapo sprendimu, kuris mažina kaštus, padidina mobilumą ir padeda verslui augti.

Tokios skaitmeninės priemonės ne tik atliepia vartotojų lūkesčius, bet ir prisideda prie bendros ekonomikos modernizavimo. Verslai, kurie geba greitai prisitaikyti prie naujų realijų, įgyja pranašumą ir pelno klientų pasitikėjimą.

Ar patiko šis įrašas?
 
Temos: Citadele

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas