Taupykite laiką, nervus ir savo pinigus: šie įpročiai gali padaryti milžinišką žalą jūsų telefonui, atsisakykite jų

Lukas Snarskis , 2025-04-10, 10:55
0
Taupykite laiką, nervus ir savo pinigus: šie įpročiai gali padaryti milžinišką žalą jūsų telefonui, atsisakykite jų

Ilgiau veikiantis telefonas tai ne tik patogumas, bet ir pinigų bei laiko taupymas. Nors gamintojai stengiasi sukurti vis patvaresnius modelius, naudotojų elgesys turi milžinišką įtaką tam, kiek laiko iš tiesų jie tarnaus. 

Ir čia svarbiausia ne techninės žinios ar brangi įranga, o paprasti kasdieniai įpročiai, kurie gali prailginti tiek baterijos, tiek viso įrenginio tarnavimo laiką. Dažnai to net nesusimąstydami darome mažus veiksmus, kurie laikui bėgant silpnina telefoną. 

Krauname jį bet kada, paliekame visą naktį prijungtą prie elektros, laikome saulėje ar šaltyje – visi šie dalykai kaupiasi. Jei į rutiną įtrauktume vos keletą atsakingesnių sprendimų, rezultatas gali maloniai nustebinti. 

Ir ne, tam nereikia jokių gudrių aplikacijų ar specialių įkroviklių – tik šiek tiek atidumo. Tam, kad išmanusis telefonas veiktų kuo ilgiau - verta prisiminti kelis paprastus, bet itin veiksmingus įpročius.

Kraukite išmaniai, o ne „ant autopiloto“

Vienas svarbiausių aspektų yra baterijos priežiūra. Nors šiuolaikinės ličio jonų baterijos yra gana atsparios, jos vis tiek nemėgsta dviejų kraštutinumų – visiško išsikrovimo ir nuolatinio 100 proc. įkrovimo. 

Idealu, jei išmanųjį telefoną laikote tarp 20–80 proc. ribos. Taip neperkrausite akumuliatoriaus ir sumažinsite jo dėvėjimąsi. Taip pat verta vengti palikti įrenginį krautis per naktį. Nuolatinis elektros tiekimas jau pilnai įkrautam įrenginiui ilgainiui žaloja bateriją. 

Jei vis dėlto šis įprotis neišvengiamas - naudinga naudoti išmanų įkroviklį ar įrenginio funkciją, kuri apriboja kraunamą galią naktį. Taip jūs neabejotinai prailginsite savo prietaiso baterijos tarnavimo laiką.

Apsaugokite nuo karščio ar šalčio

Perkaitęs ar pernelyg atšalęs išmanusis telefonas ne tik pradeda veikti lėčiau, bet ir greičiau dėvisi jo komponentai. Palikti karštoje saulėje automobilyje – viena blogiausių idėjų, ypač vasarą. Tuo tarpu žiemą kišenėje laikomas įrenginys taip pat gauna nemenką šoką einant iš šalčio į šiltą patalpą.

Jei norite prailginti telefono tarnavimo laiką - stenkitės jį laikyti kambario temperatūroje. Kraunant – pasirūpinkite, kad įrenginys neperkaistų. Jei jaučiate, kad prietaisas itin įkaista, pavyzdžiui, kraunant ir vienu metu žaidžiant žaidimus ar žiūrint filmus – verčiau sustabdykite vieną iš veiklų.

Būkite atidūs diegiant programėles ar atnaujinimus

Kartais, net ir gerai fiziškai prižiūrimas telefonas pradeda veikti vangiai, greitai išsikrauna ar kaista. Priežastis gali slypėti programinėje įrangoje. Įsitikinkite, kad naudojate tik tas programėles, kurių tikrai reikia, ypač jei jos nuolat veikia fone. 

Kuo daugiau procesų, tuo daugiau energijos ir apkrovos jūsų išmaniajam telefonui. Be to, nuolatiniai atnaujinimai, nors ir reikalingi saugumui, kartais gali būti per sunkūs senesniems įrenginiams. 

Jei jūsų turimas išmanusis jau nėra naujas ir naudojatės juo bent keletą metų - pasidomėkite, ar tikrai verta diegti kiekvieną naują sisteminį atnaujinimą. Kartais naujovės gali dar labiau apkrauti sistemą.

Fizinė apsauga – ne mada, o būtinybė

Nors tai gali skambėti banaliai, telefono dėklas ir apsauginis stikliukas atlieka milžinišką vaidmenį. Vienas neatsargus kritimas gali sugadinti tiek ekraną, tiek vidinius komponentus. Nuo dūžio apsaugotas įrenginys ne tik ilgiau išlieka techniškai tvarkingas, bet ir išlaiko didesnę vertę, jei vėliau norėsite jį parduoti ar keisti.

Išmaniajam telefonui pritaikyta apsauga – tarsi kasdienis skėtis, kurio gal ir neprireiks, bet kai prireiks, būsite dėkingi sau.

Viskas labai paprasta. Jūsų išmanusis tarnaus ilgiau, jei su juo elgsitės tarsi su brangiu įrankiu, o ne vienkartiniu daiktu. Truputis dėmesio, keli įpročių pakeitimai ir jūsų įrenginys galės sėkmingai veikti ne vienerius metus.

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas