Akimirksniu atvėsinkite savo įkaitusį automobilį: vos 10 sekundžių ir galėsite mėgautis vasariška kelione

Danielius Mažeikis , 2025-07-04, 14:55
0
Akimirksniu atvėsinkite savo įkaitusį automobilį: vos 10 sekundžių ir galėsite mėgautis vasariška kelione

Vasara daugeliui asocijuojasi su poilsiu, kelionėmis ir maloniu šilumos pojūčiu. Tačiau per karščius, kai termometro stulpelis peržengia 30 ar daugiau laipsnių, net trumpa kelionė automobiliu gali tapti nemaloni ir net pavojinga. Ypač tiems, kurių transporto priemonėje nėra oro kondicionieriaus arba jis veikia nepakankamai efektyviai. Laimei, egzistuoja keli paprasti, tačiau veiksmingi būdai, kaip greitai ir saugiai atvėsinti įkaitusį automobilio saloną.

Vienas veiksmingiausių ir lengviausiai pritaikomų metodų yra oro cirkuliacijos sukūrimas atidarant dureles. Šis triukas gerai žinomas ilgametę patirtį turintiems vairuotojams. Pirmiausia visiškai atidaromos vairuotojo pusės durys, o paskui keleivio durys staigiai atidaromos ir uždaromos kelis kartus. 

Toks veiksmas sukuria stiprų oro srautą, kuris per kelias sekundes išstumia įkaitusį orą ir įleidžia vėsesnį iš lauko. Jeigu automobilyje yra keleivių, jie taip pat gali atlikti tą patį savo pusėse, padidindami efektą.

Kai viduje esantis oras pašalinamas, oro kondicionieriui, jei jis naudojamas, nebereikia įveikti pradinio karščio šoko. Vėsinimas tampa kur kas greitesnis, o vairuotojas ir keleiviai greičiau pajunta komfortą.

Kodėl automobilio salonas taip stipriai įkaista?

Automobilio viduje susidaro šiltnamio efektas. Stikliniai langai praleidžia saulės spindulius, kurie šildo vidaus paviršius, tačiau šiluma ištrūkti negali. Dėl to, net ir esant vidutinėms lauko temperatūroms, vidus gali įkaisti iki 50 ar daugiau laipsnių per vos 20 -30 minučių. Tamsių spalvų sėdynės ir panelės šyla ypač greitai, pasiekdamos net 70 laipsnių karštį.

Karštis automobilyje kelia pavojų sveikatai

Didelis karštis veikia ne tik vairuotojo savijautą, bet ir jo gebėjimą tinkamai reaguoti eisme. Vairuotojo reakcijos laikas pailgėja, sumažėja koncentracija, gali pasireikšti nuovargis ar net svaigulys. Kai temperatūra salone pasiekia 40 ar daugiau laipsnių, pavojus sveikatai didėja eksponentiškai. Ypač jautrios šilumai grupės yra maži vaikai, senyvo amžiaus žmonės bei gyvūnai, nes jų organizmas sunkiau išskiria šilumą, o perkaitimas gali baigtis itin skaudžiai.

Kaip teisingai naudoti kondicionierių?

Po pirminio salono pravėdinimo, rekomenduojama pirmas kelias minutes važiuoti su pravirais langais, tuo pačiu įjungus ventiliatorių didžiausiu pajėgumu. Tik po to, kai iš automobilio pašalintas karštas oras, galima uždaryti langus ir įjungti oro recirkuliaciją. Tai leidžia kondicionieriui dirbti efektyviau, nes jam nebereikia aušinti itin karšto oro. Optimaliausia palaikyti 22 - 24 laipsnių temperatūrą, vengiant per didelio skirtumo tarp vidaus ir išorės.

Papildomi sprendimai karščiui mažinti

Norint dar labiau sumažinti salono temperatūrą, naudinga naudoti šviesius medžiaginius užtiesalus sėdynėms ir vairui. Jie sumažina įkaitimą ir leidžia išvengti nudegimų prisilietus. Saulės atspindį mažinanti užuolaida ant priekinio stiklo gali ženkliai sumažinti karščio prasiskverbimą. Taip pat verta vengti juodos spalvos interjero detalių, jei tai įmanoma, nes jos sugeria daugiau šilumos.

Nepatikimi mitai apie automobilio vėsinimą

Nors sklando daugybė patarimų, kai kurie jų beveik neveiksmingi. Pavyzdžiui, vos pravertas langas dažnai suteikia tik minimalų efektą, nes oro cirkuliacija nepakankama. Taip pat kai kurie mano, kad šviesesnė automobilio spalva gali drastiškai sumažinti temperatūrą salone, tačiau skirtumas dažniausiai siekia vos keletą laipsnių.

Norint patogiai keliauti vasarą, svarbu pasirūpinti ne tik kondicionieriumi, bet ir paprastais, greitais būdais sumažinti salono temperatūrą. Vėdinimo triukai, protingas kondicionieriaus naudojimas ir paviršių apsauga nuo saulės padės jaustis geriau ir išlikti budriems net ir per didžiausius karščius. Tai svarbu ne tik komfortui, bet ir visų eismo dalyvių saugumui.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas