„Nissan“ paskelbė apie kardinalius pokyčius: 20 tūkst. atleidimų, 7 gamyklų uždarymas ir milijardiniai nuostoliai

Danielius Mažeikis , 2025-07-04, 19:55
0
„Nissan“ paskelbė apie kardinalius pokyčius: 20 tūkst. atleidimų, 7 gamyklų uždarymas ir milijardiniai nuostoliai

Automobilių gamintoja „Nissan“ pradeda vieną didžiausių permainų savo istorijoje. Įmonė paskelbė apie ambicingą ir tuo pačiu labai skausmingą restruktūrizacijos planą, kuris, tikimasi, padės išvengti dar didesnės finansinės krizės. Pastaraisiais metais įmonė patyrė rimtų sunkumų, todėl buvo nuspręsta imtis ryžtingų veiksmų, siekiant sumažinti išlaidas ir sustiprinti pozicijas pasaulinėje rinkoje.

Pagal paskelbtą planą iki 2028 metų bus uždaryta septynios iš šiuo metu veikiančių septyniolikos „Nissan“ gamyklų visame pasaulyje. Be to, planuojama sumažinti darbuotojų skaičių net 20 tūkstančių. 

Tai sudaro apie 15 procentų visos įmonės darbo jėgos. Skaičiuojama, kad tokiu būdu „Nissan“ tikisi sumažinti sąnaudas net 500 milijardų Japonijos jenų, tai yra maždaug 3,5 milijardo JAV dolerių. Įgyvendinti šį planą ketinama iki 2028 metų kovo pabaigos.

Savanoriški atleidimai, tai pirmasis žingsnis

Nors viena iš svarbiausių „Nissan“ gamyklų Europoje, esanti Anglijos mieste Sanderlande, nėra įtraukta į uždarytinų sąrašą, darbuotojų pokyčių vis tiek neišvengta. Įmonė pradėjo pokalbius su darbuotojais dėl savanoriško pasitraukimo iš darbo. Skelbiama, kad šioje gamykloje planuojama sumažinti apie 250 darbo vietų. Savanoriško išėjimo pasiūlymai įprastai būna palankesni darbuotojams, nes dažnai siūlomos didesnės kompensacijos nei numato įstatymai.

Sanderlando padalinys „Nissan“ kontekste yra itin svarbus. Čia surenkami tokie modeliai kaip „Qashqai“, kuris itin populiarus tarp europiečių. Taip pat planuojama, kad ši gamykla gali tapti naujos kartos elektrinio „Leaf“ modelio gamybos vieta. Dėl to šis padalinys, nors ir susiduria su mažinimais, išlieka reikšmingas koncerno ateičiai Europoje.

Taupymas tiekimo grandinėje

Kita svarbi „Nissan“ priemonė mažinant sąnaudas, tai bendradarbiavimo su tiekėjais sąlygų peržiūra. Įmonė kreipėsi į dalį savo tiekėjų su prašymu atidėti mokėjimų terminus. Tai reiškia, kad tiekėjai būtų apmokami vėliau nei įprasta, tačiau su papildomomis palūkanomis. Toks žingsnis leidžia „Nissan“ geriau valdyti grynuosius pinigų srautus ir išlaikyti stabilumą, kai finansinė padėtis yra įtempta.

Bendrovė pabrėžia, kad tai yra laikinas sprendimas ir bendradarbiavimas su tiekėjais išlieka esminis jos verslo modelio elementas. Tačiau akivaizdu, kad net ir ilgalaikiai partneriai šiuo metu susiduria su pokyčiais, kurie anksčiau atrodė mažai tikėtini.

Rekordiniai nuostoliai ir būtinybė keistis

Remiantis įmonės pateiktais skaičiavimais, finansiniais 2024 - 2025 metais bendrovė prognozuoja patirsianti nuo 700 iki 750 milijardų jenų grynųjų nuostolių. Tai reikštų dar blogesnį rezultatą nei 2000-ųjų pradžioje, kai įmonė buvo atsidūrusi ties bankroto riba ir patyrė 684 milijardų jenų nuostolį. Tokie skaičiai rodo, kad „Nissan“ susiduria su vienu sunkiausių laikotarpių savo istorijoje.

Galimas partneris „Foxconn“?

Vis dažniau kalbama, kad net ir įgyvendinus šią pertvarkos programą, „Nissan“ gali prireikti išorinės pagalbos. Tarp galimų partnerių minimas Taivano technologijų milžinas „Foxconn“, žinomas dėl „iPhone“ telefonų gamybos „Apple“ užsakymu. Ši įmonė jau anksčiau domėjosi automobilių pramone ir bendradarbiauja su „Mitsubishi Motors“ kuriant elektrinius automobilius.

Partnerystė su tokia įmone galėtų suteikti „Nissan“ reikalingų investicijų, technologinės paramos ir padėti atsitiesti po sudėtingo laikotarpio.

„Nissan“ restruktūrizacija yra vienas reikšmingiausių pastarojo meto įvykių automobilių pramonėje. Savanoriški atleidimai, gamyklų uždarymas, išlaidų mažinimas tiekimo grandinėje, visa tai rodo, kad įmonė rimtai žiūri į būtinybę keistis. Ar šios priemonės pasiteisins, priklausys ne tik nuo vidaus valdymo, bet ir nuo gebėjimo prisitaikyti prie sparčiai kintančių rinkos sąlygų. Tačiau akivaizdu viena, kad „Nissan“ dabar pereina itin sudėtingą, bet galbūt būtina atsinaujinimo etapą.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas