Vokietijos sprendimas sukėlė sumaištį: kasdienis chaosas Lenkijos ir Vokietijos pasienyje įsiutino gyventojus

Danielius Mažeikis , 2025-07-13, 08:59
0
Vokietijos sprendimas sukėlė sumaištį: kasdienis chaosas Lenkijos ir Vokietijos pasienyje įsiutino gyventojus

Vokietijos greitkeliuose prie Lenkijos sienos, tai tikras eismo paralyžius. Ketvirtadienį netoli Frankfurto prie Oderio susidarė daugiau nei 20 kilometrų ilgio transporto spūstis. Pagrindinė tokios situacijos priežastis yra sugriežtinta laikina kontrolė Vokietijos ir Lenkijos pasienyje. Nors šios priemonės skirtos kovai su nelegalia migracija, jos sukelia rimtų padarinių kasdieniam gyventojų gyvenimui ir regiono ekonomikai.

Nuo liepos 7 dienos Vokietija laikinai atnaujino pasienio kontrolę su Lenkija, kuri turėtų tęstis iki rugpjūčio 5 dienos. Šių veiksmų tikslas yra apriboti nelegalią migraciją ir stiprinti valstybės saugumą. 

Pasienio pareigūnai tikrina transporto priemones 52 perėjimo punktuose. Prie šios operacijos prisijungė ir policijos pareigūnai, ir kariuomenės atstovai, įskaitant žandarmeriją bei teritorinės gynybos dalinius.

Vis dėlto šios kontrolės priemonės neapsiriboja tik dokumentų patikrinimu. Jos paveikė dešimtis tūkstančių vairuotojų, ypač sunkvežimių vairuotojus bei pasienio regionų gyventojus, kurie kasdien kerta sieną vykdami į darbą ar veždami prekes.

Didžiausias smūgis tenka regiono verslui

Dėl pasienio kontrolės nukentėjo ne tik eismo srautai, bet ir regiono ekonomika. Vietos prekybos ir pramonės rūmai įspėja, kad situacija tampa vis sunkiau valdoma. Daug verslų patiria tiekimo grandinės sutrikimų, o darbuotojai negali laiku atvykti į darbo vietas. 

Atsižvelgdamos į šias problemas, verslo organizacijos kreipėsi į Vokietijos vidaus reikalų ministrą, ragindamos įsteigti vadinamąjį greitąjį eismo koridorių greitkeliuose A12 ir A15. Tai leistų operatyviau judėti pagrindiniais keliais, sumažintų spūstis ir atlaisvintų antrines transporto arterijas.

Gyventojų nepasitenkinimas auga

Pasienio regionų gyventojai vis garsiau reiškia nepasitenkinimą dėl naujų kontrolės taisyklių. Spūstys tampa kasdienybe, o kelionės, kurios anksčiau trukdavo pusvalandį, dabar gali užtrukti net kelias valandas. Be to, dėl spūsčių vietiniai keliai darosi pavojingi ir perpildyti, nes vairuotojai bando išvengti pagrindinių magistralių.

Situaciją apsunkina tai, kad pasienio kontrolė vykdoma be išankstinio perspėjimo ar specialių priemonių, kurios padėtų sklandžiau reguliuoti eismą. Dėl to kyla chaosas, o pareigūnai negali efektyviai valdyti didėjančio automobilių srauto.

Ką sako valdžia?

Vokietijos vidaus reikalų ministerija teigia, kad šios priemonės yra būtinos siekiant suvaldyti nelegalių migrantų srautus. Pasak vidaus reikalų ministro, jos nėra nukreiptos prieš Europos Sąjungos ar Lenkijos piliečius, o skirtos užtikrinti tvarką ir saugumą. Tačiau kol kas tai menkai guodžia tuos, kuriems kasdien tenka stovėti spūstyse arba susidurti su tiekimo trikdžiais.

Kokie yra lūkesčiai

Kol laukiama sprendimų iš valdžios, gyventojai ir verslai tikisi, kad bus rastas balansas tarp saugumo poreikių ir sklandaus judėjimo per sieną. Greitojo eismo koridoriai galėtų būti pirmas žingsnis šiuo keliu. Taip pat tikimasi geresnio informavimo ir aiškesnių taisyklių dėl pasienio patikrinimų.

Akivaizdu, kad tokios situacijos parodo, kaip svarbu koordinuoti veiksmus tarp kaimyninių valstybių. Nors pasienio kontrolė gali būti reikalinga, ji neturėtų tapti kliūtimi kasdieniam gyvenimui ir laisvam judėjimui Europos viduje.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas