Derybos Italijoje, sprendimai Kijeve: JAV ginkluotė turėtų grįžti į Ukrainą, aiškėja, kas vyksta už uždarų durų

Viktoras Baliulis , 2025-07-10, 17:54
0
Derybos Italijoje, sprendimai Kijeve: JAV ginkluotė turėtų grįžti į Ukrainą, aiškėja, kas vyksta už uždarų durų

Jungtinės Valstijos ir Ukraina artimiausiomis savaitėmis planuoja kelis itin svarbius aukšto lygio susitikimus, kuriuose bus sprendžiamas vienas jautriausių klausimų – karinės pagalbos Ukrainai tęstinumas. 

Šis klausimas įgauna dar didesnę svarbą, atsižvelgiant į pastarųjų dienų pranešimus apie galimą karinės paramos tiekimo pertrūkį, kuris sukėlė nemažą nerimą tiek Kijeve, tiek Vakaruose.

Kaip praneša „Politico“, remdamasis šaltiniais, susipažinusiais su planuojama derybų darbotvarke, artimiausiu metu Ukrainos gynybos ministras Rustemas Umierovas susitiks su JAV prezidento Donaldo Trumpo specialiuoju atstovu Keitu Kellogu. 

Pirmasis susitikimas numatytas Italijoje, tačiau svarbiausios diskusijos, tikimasi, įvyks jau Ukrainoje. Tokia diplomatinė dinamika rodo, kad abi šalys ieško konstruktyvaus būdo atnaujinti paramos mechanizmus, o ne tik deklaruoti politinę valią.

Pasak leidinio, pagalbos klausimas neabejotinai bus vienas svarbiausių darbotvarkėje. Ir nors iš pradžių derybos Kijeve nebuvo suplanuotos kaip ginkluotės tiekimo aptarimas, jos esą buvo suderintos dar prieš viešai nuskambėjus žiniai apie karinės paramos pauzę – pasikeitus aplinkybėms ši tema tapo neišvengiama. 

Tai rodo ir Pentagonas, kuris pirmadienį oficialiai paskelbė apie prezidento Trumpo nurodymą perduoti Ukrainai papildomą gynybinę įrangą.

Nors konkrečios datos nėra atskleistos, kaip pažymi „Politico“, Vašingtonas jau informavo Ukrainą apie artėjantį inžinerinės technikos ir kai kurių šarvuotų transporto priemonių siuntų atnaujinimą. 

Tai laikoma svarbiu signalu, kad JAV vis dar mato būtinybę stiprinti Ukrainos gynybinius pajėgumus, net ir esant politinėms diskusijoms šalies viduje.

Kalbėdamas pirmadienio vakarą su žurnalistais, Donaldas Trumpas taip pat patvirtino, jog papildoma karinė pagalba Ukrainai bus siunčiama. Tačiau jis neatskleidė nei konkrečios apimties, nei tikslių terminų. 

Toks atsargumas gali būti siejamas su dar vykstančiais derinimais dėl paramos formato ar finansavimo šaltinių.

Šie planuojami susitikimai vyksta itin jautriu geopolitiniu momentu, kuomet Ukraina vis dar susiduria su nuolatiniais kariniais iššūkiais, o tarptautinės paramos svarba išlieka gyvybiškai reikšminga. Kartu tai ir testas Amerikos užsienio politikai, ar šalies parama išliks stabili, nepaisant vidaus politinių permainų ar artėjančių rinkimų dinamikos.

Politikos analitikai teigia, kad tokio lygio susitikimai gali padėti ne tik užtikrinti konkretų paramos tęstinumą, bet ir sustiprinti pasitikėjimą tarp sąjungininkų, ypač esant informacijos vakuumui, kai oficialių pareiškimų dėl ateities planų vis dar trūksta. 

Kartu jie pažymi, kad būtent bendradarbiavimo nuoseklumas gali lemti ir Ukrainos galimybes ilgainiui pasiekti palankesnę situaciją fronte bei tarptautinėje diplomatinėje arenoje.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas