Prisijunkite
Prisijunkite
Šiuolaikinio karo realijos sparčiai keičiasi, o viena iš didžiausių grėsmių šiandienos mūšio laukuose. tai dronai. Bepiločiai orlaiviai jau seniai neapsiriboja vien žvalgybos funkcijomis, jie plačiai naudojami artilerijos ugnies koregavimui, krovinių transportavimui ir net tiesioginiams smūgiams į taikinius. Atsižvelgiant į šią tendenciją, Ukrainos inžinieriai ėmėsi iniciatyvos ir sukūrė modernią specialią amuniciją, skirtą efektyviai kovoti su priešo dronais.
Ukrainoje vystoma priešdroninė amunicija buvo sukurta pagal inovacijų programą „Brave1“, kurios tikslas yra aprūpinti kiekvieną kariškį bent viena dėtuvės talpa šios specialios amunicijos. Svarbiausia tai, kad kariai neprivalės turėti jokios papildomos įrangos, ši amunicija pritaikyta standartiniams automatiniams ginklams, tokiems kaip „Bren 2“. Tai leidžia sprendimą greitai įdiegti esamoje infrastruktūroje, nedidinant logistikos sudėtingumo.
Nors techninės detalės laikomos konfidencialiomis, žinoma, jog amunicija veikia išsisklaidymo principu. Iššovus vieną šovinį, jame esantys smulkesni elementai „subpociskiai“ pasklinda ore ir suformuoja platų fragmentų debesį. Tokia sistema leidžia gerokai padidinti tikimybę pataikyti į mažą, greitai judantį taikinį, tai tarsi šautuvo šratai, tik pritaikyti automatiniam šautuvui.
Kodėl tai tokia svarbi inovacija?
Kova su dronais yra itin sudėtinga, nes šie įrenginiai yra greiti, manevringi ir dažnai skrenda mažame aukštyje. Įprastinė ginkluotė, tokia kaip automatiniai šautuvai ar kulkosvaidžiai, dažnai nepajėgia tiksliai pataikyti į mažą taikinį ore. Speciali amunicija leidžia užtikrinti efektyvesnę gynybą be papildomų investicijų į sunkesnę ar specializuotą techniką, pvz., priešlėktuvines sistemas.
Be to, svarbus ne tik pataikymas, bet ir pakankama smogiamoji galia. Jei „subpociskiai“ per lengvi, jie gali tiesiog nesugebėti pažeisti drono konstrukcijos. Dėl to Ukrainos inžinieriai akcentavo, kad jų kuriama amunicija pasižymi didesniu tankiu ir tinkama kinetine energija, kad efektyviai neutralizuotų skraidančius taikinius.
Ką daro rusai?
Tuo tarpu Rusijoje taip pat buvo bandyta kurti panašias priemones kovai su dronais, tačiau šie sprendimai dažniausiai liko prototipų stadijoje arba buvo gaminami labai ribotais kiekiais. Kai kuriais atvejais Rusijos kariai patys konstruoja improvizuotą amuniciją naudodami 3D spausdintuvus ar vietines medžiagas. Tokie „garažiniai" sprendimai dažnai būna nekokybiški ir net pavojingi, ne tik neveiksmingi, bet ir galintys pakenkti naudotojui.
Ar ši amunicija jau naudojama fronte?
Kol kas nėra oficialių duomenų apie plačią naujosios amunicijos naudojimą fronte, tačiau viešai paskelbti vaizdo įrašai rodo sėkmingus bandymus. Jie rodo, kaip dronai efektyviai numušami iš standartinių šautuvų, naudojant šią naują amuniciją. Tai leidžia manyti, kad produktas turi realų potencialą kovos sąlygomis.
Ukrainos priešdroninė amunicija, tai svarbus žingsnis link efektyvesnės gynybos nuo vienos didžiausių šiuolaikinio karo grėsmių. Tai puikus pavyzdys, kaip technologinės naujovės ir kūrybingas požiūris gali suteikti realų pranašumą mūšio lauke. Neturint didelių resursų, tačiau turint motyvuotų inžinierių, galima pasiekti proveržių, kurie keičia mūšio eigą.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti