Prisijunkite
Prisijunkite
Ukrainos karinės žvalgybos tarnyba paskelbė, kad Iranas sustabdė visą karinę paramą Rusijai. Pranešama, jog tai yra tiesioginis padarinys po Izraelio surengto raketinio smūgio į Irano svarbius gynybos objektus, kuriuose gaminami bepiločiai orlaiviai.
Šis sprendimas yra rimtas smūgis Kremliui. Rusijos kariuomenė plačiai naudojo Irano gamybos „Shahed-136“ kamikadzės tipo dronus atakoms prieš Ukrainos miestus.
Šią informaciją patvirtino Ukrainos GUR atsakydama į žiniasklaidos paklausimą. Tarnybos tvirtina gavusios duomenų iš savo informatorių, kad po neseniai Izraelio surengtų antskrydžių buvo sunaikinti svarbiausi bepiločių gamybos objektai.
Dėl to Iranas dabar nebeturi fizinių galimybių gaminti ar eksportuoti tokių dronų į Rusiją. Visgi GUR pabrėžia, kad Maskva ruošėsi šiai situacijai, Tatarstano mieste Jełabugoje jau pradėjo veikti nauja dronų gamykla.
Iranas iš pradžių buvo atsiuntęs specialistų padėti rusams įsisavinti gamybos procesus ir greičiau paleisti gamybą vietoje. Tačiau, nepaisant šios pagalbos, Rusijos bepiločių atsargos kurį laiką bus ribotos. Gamyba tęsis, bet jau nebe Irano, o vietinių rusiškų versijų, pažymėtų „Gerań-2“ vardu.
Nepaisant gaminių tiekimo sustabdymo, Teheranas vis dar bendradarbiauja su Maskva technologijų ir komponentų srityje. Tai reiškia, kad Iranas siųs reikalingas detales bei gamybos sprendimus, kad Rusija galėtų savarankiškai tęsti bepiločių kūrimą.
Vis dėlto, tai yra palanki aplinkybė Ukrainai. Riboti bepiločių ištekliai leidžia Ukrainos kariuomenei efektyviau vykdyti tolimojo nuotolio atakas prieš naujas Rusijos gamyklas – tokie smūgiai jau yra įvykę.
„Shahed-136“ – tai dronas kamikadzė, kuris pastaraisiais metais išgarsėjo dėl plačiai taikomo naudojimo Ukrainos fronte. Jį sukūrė „Shahed Aviation Industries“ kompanija, o pirmą kartą pristatytas 2021 metais. Jo pagrindinis privalumas yra sąlyginai maža kaina, leidžianti naudoti šimtus tokių aparatų per trumpą laiką.
Šis bepilotis skirtas smūgiams į žemės taikinius – kritinę infrastruktūrą, logistikos sandėlius, karinius transporto vienetus ar vadavietes. Jam būdingas delta formos sparnų dizainas, kurių plotis siekia apie 2,5 metro. Įrengtas vidaus degimo variklis ir stumiamasis propeleris sukuria specifinį, lengvai atpažįstamą garsą.
Drono kovinė galvutė sveria apie 30–40 kilogramų, o skrydžio atstumas siekia nuo 1 000 iki 2 500 kilometrų, priklausomai nuo modifikacijos. Skrenda apie 180 kilometrų per valandą greičiu, o dėl mažo dydžio ir žemos skrydžio trajektorijos jį sunku aptikti radarais.
Rusija šiuos dronus plačiai naudojo Ukrainoje, ypač prieš civilinę infrastruktūrą, keldama tiek materialinius, tiek psichologinius nuostolius.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti