Tragiška drama Bergamo oro uoste: vyras įšoko į variklį prieš pat skrydį, keleiviai ištikti šoko

Lina Snarskienė , 2025-07-08, 21:40
0
Tragiška drama Bergamo oro uoste: vyras įšoko į variklį prieš pat skrydį, keleiviai ištikti šoko

Antradienio rytą Italijoje įvyko sukrečianti nelaimė – Milano Bergamo oro uoste žuvo vyras, kuris buvo įtrauktas į ką tik įsijungusį lėktuvo variklį. Tai nutiko vos akimirkas prieš pakilimą. Nors incidentas buvo greitas, jo padariniai sukrėtė ne tik oro uosto darbuotojus, bet ir visą šalyje keliaujančią visuomenę.

Šokiruojanti nelaimė, kurios metu žuvo 35 metų italas, įvyko itin judriame oro uoste – trečiame pagal keleivių srautus visoje Italijoje. Į lėktuvą, kuris buvo pasirengęs kilti, vyras pateko jėga, pralaužęs saugumo sistemą. Kaip nurodoma pranešimuose, jis nebuvo nei keleivis, nei oro uosto personalo darbuotojas. Nepaisant oro uosto apsaugos pastangų jį sustabdyti, vyras spėjo pasiekti lėktuvą ir akimirksniu žuvo.

Bergamo oro uoste susidarė itin pavojinga situacija, kuri ne tik paralyžiavo rytinius skrydžius, bet ir iškėlė daugybę klausimų dėl saugumo spragų. Tuo metu lėktuve buvę žmonės negalėjo patikėti tuo, ką matė – kol pasirengimas pakilimui ėjo į pabaigą, ant tako staiga pasirodė nepažįstamasis, kuris per kelias sekundes sukėlė tragediją.

Prasiveržė per avarinį išėjimą ir bėgo tiesiai į pavojų

Italijos žiniasklaida pranešė, kad žuvęs vyras – 35 metų šalies pilietis, kuris netikėtai įsiveržė į oro uosto teritoriją. Pasak „Corriere della Sera“, jis pasinaudojo avariniu išėjimu, kad patektų ant kilimo ir tūpimo tako, kur tuo metu stovėjo „Volotea“ bendrovės lėktuvas, jau pasirengęs kilti. Vyras skubėjo būtent jo link. Oro uosto apsaugos tarnyba iškart sureagavo ir bandė jį sulaikyti, bet jų pastangos buvo bevaisės – buvo jau per vėlu.

Įsiveržimas į saugomą oro uosto zoną, kuri turėtų būti visiškai neprieinama pašaliniams asmenims, sukėlė daug klausimų apie saugumo priemones. Kaip asmeniui pavyko prasiveržti į pačią aktyviausią lėktuvų zoną? Kodėl nebuvo sustabdytas anksčiau? Ir kodėl nė vienas saugumo barjeras nesuveikė laiku?

Aviakompanijos reakcija: visi keleiviai – gyvi, bet šoko būsenoje

„Volotea“ atstovai vos tik įvykus tragedijai pateikė oficialų pareiškimą socialiniame tinkle X. Jame patvirtinta, kad nelaimė įvyko 10 valandą 35 minutės ryto, o skrydis iš Bergamo į Astūriją dėl to buvo atidėtas. Laimei, visi 154 keleiviai ir šeši įgulos nariai nenukentėjo fiziškai. Tačiau psichologinis poveikis – akivaizdus.

Aviakompanija pranešė, jog nedelsiant pradėjo teikti pagalbą keleiviams ir įgulai – siūlė jiems psichologinę pagalbą ir bendradarbiauja su Italijos valdžios institucijomis. Nors skrydis vėliau buvo perkeltas, keleiviams teko ne tik laukti, bet ir susitaikyti su tuo, kad prieš jų akis įvyko žiaurus incidentas.

Tokios situacijos, kai žmogus savavališkai įsiveržia į saugomą oro uosto teritoriją ir tampa mirtino įvykio dalimi, – ypatingai retos, bet itin pavojingos. Aviacijos specialistai tikina, kad tokios tragedijos priverčia visą sistemą dar kartą įvertinti rizikos valdymą ir stiprinti saugumą net tose vietose, kurios iki šiol buvo laikomos pakankamai saugiomis.

Skrydžiai trumpam sustojo – oro uostas greitai atnaujino darbą

Po nelaimės oro uostas kelioms valandoms buvo uždarytas. Tai neišvengiama procedūra, kuomet vykdomi tyrimai ir šalinamos nelaimės pasekmės. Tačiau vidurdienį oro uosto veikla buvo atnaujinta, o keleiviai informuoti apie galimus skrydžių pakeitimus. Valdančiosios bendrovės SACBO atstovai nurodė, kad buvo laikomasi visų reikalingų saugumo procedūrų.

Šis įvykis tapo ne tik tragiška nelaime, bet ir rimtu signalu, kad net ir moderniausiose oro uostų sistemose galima aptikti spragų. Bergamo oro uostas kasmet aptarnauja milijonus keleivių, todėl saugumo lygis čia yra itin aukštas. Vis dėlto šiandien aiškiai matoma – to gali nepakakti.

Incidento pasekmės bus juntamos dar ilgai

Kol vyksta oficialus tyrimas, spėliojimai dėl motyvų lieka atviri. Kodėl vyras ryžosi tokiam pavojingam veiksmui? Ar tai buvo spontaniškas poelgis, ar iš anksto suplanuotas veiksmas? Atsakymus į šiuos klausimus dabar turi pateikti tyrimą atliekantys pareigūnai.

Akivaizdu viena – šis įvykis dar ilgai bus aptarinėjamas tiek Italijoje, tiek už jos ribų. Oro uostų valdymo tarnybos, aviacijos specialistai ir saugumo ekspertai neabejotinai peržiūrės saugumo protokolus, o keleiviai tikėsis, kad tokių nutikimų daugiau nebepasikartos.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas