Prisijunkite
Prisijunkite
Ukrainos karo analitikai įspėja, jog jau šį rudenį Rusija gali būti pasiruošusi surengti ataką, kurios metu prieš Ukrainą vienu metu panaudos net 1 000 kamikadzių tipo dronų „Shahed-136“.
Dar pavasarį buvo prognozuojama, kad tokio masto ataka būtų įmanoma naudojant iki 500 bepiločių, tačiau per vieną iš pastarųjų naktų buvo paleista net apie 700 vienetų.
Rusijos ginkluotės pramonė sparčiai auga. Prie metų pradžioje vykdytų 300 dronų atakų dabar jau prisidėjo beveik dvigubai didesnės apimties išpuoliai. Ekspertai sako, kad iki metų pabaigos situacija tik blogės.
Teigiama, kad jau netrukus Rusijos kariuomenė galės vienos nakties metu apšaudyti Ukrainos miestus tūkstančiu bepiločių. Tai reiškia tris kartus išaugusį smogiamųjų dronų gamybos tempą per vos vienerius metus.
„Shahed-136“ yra paprastos konstrukcijos aparatai su trikampiais sparnais ir vidaus degimo varikliu bei stumiančiu sraigtu. Dėl plačiai prieinamų, dažnai civilinėje pramonėje naudojamų komponentų, šių dronų gamyba yra pigi, todėl juos galima naudoti masiškai.
Tūkstantis dronų – reali grėsmė
Šie bepiločiai gali skristi daugiau nei tūkstantį kilometrų ir nešti 30–50 kilogramų sveriančius kovinius užtaisus. Paprastai tai sprogmenys su skeveldriniu ar termobariniu efektu, skirti infrastruktūros, karinių objektų ar žmonių bei technikos grupių naikinimui.
Vieno „Shahed-136“ gamyba kainuoja apie 40 tūkstančių JAV dolerių, tai yra gerokai pigiau nei balistinių raketų gamyba. Šie dronai aktyviai naudojami nuo karo Ukrainoje pradžios, kur jie žinomi pavadinimu „Geran-2“.
Jų taikiniai yra elektrinės, gamyklos, miestai, o tuo pačiu tai rimtas iššūkis priešlėktuvinei gynybai.
Dronų jėga slypi jų kiekyje
Nors patys „Shahed-136“ nėra sudėtingi numušti, jų gausa ir mažos kainos leidžia efektyviai išsekinti Ukrainos oro gynybą. Tai šiuolaikinio karo forma, nebrangi, sunkiai prognozuojama, pagrįsta kiekiu, o ne brangiausia technika.
Ekspertų nuomone, jei Ukrainos pajėgoms pavyks išlaikyti atsparumą tokiems išpuoliams ir rasti veiksmingą gynybos būdą, Rusijai tai bus rimtas smūgis, netekus vienos iš pigiausių ir lengviausiai gaminamų atakos priemonių, Kremlius bus priverstas naudoti brangius raketinius ginklus.
Tai reikštų ne tik logistikos sunkumus, bet ir gerokai išaugusias karo išlaidas, kurios gali būti papildomu spaudimu pačiam Vladimirui Putinui kuo greičiau užbaigti konfliktą.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti