10 mažų dalykų, kurie padės mamai atsikvėpti, kai nervai jau ties riba, išbandykit nors vieną iš jų

Lina Snarskienė , 2025-07-12, 17:14
0
10 mažų dalykų, kurie padės mamai atsikvėpti, kai nervai jau ties riba, išbandykit nors vieną iš jų

Gyvenant sparčiu ritmu, kai kiekviena diena pilna darbų, buities rūpesčių ir nuolatinės atsakomybės už vaikus, mamai išlaikyti ramybę tampa nebe maloniu pasirinkimu, o būtinybe. Tačiau neretai susiduriama su kaltės jausmu – „kaip aš dabar sau skirsiu laiko, kai dar tiek reikia padaryti?“ Ir visgi, būtent laikas sau gali tapti slaptu raktu į ramybę.

Perdegimas dažnai prasideda nuo mažų dalykų – nuolatinio triukšmo, miego trūkumo, pareigos būti šalia visada ir visiems. Todėl itin svarbu išmokti atsitraukti ir pasirūpinti savo emocine būsena, net jei tam turime vos keliolika minučių. Laiminga mama – tai stipri šeimos ašis, o emocinė higiena – tai ne prabanga, o būtina priežiūra.

Geros žinios yra tokios: atgauti ramybę galima paprastais būdais, kurie nereikalauja nei daug laiko, nei pinigų. Svarbiausia – leidimas sau sustoti ir bent trumpam pabūti tik su savimi.

Rytinis ritualas, kuris gali viską pakeisti

Ne kartą kalbėta apie tai, kad dienos pradžia daro įtaką visai dienos eigai. Jei rytas prasideda su skubėjimu, chaosu ir be jokios pauzės sau – nenuostabu, kad iki pietų jau norisi viską mesti. Todėl verta bent kartą pabandyti pradėti dieną ne nuo vaikų, ne nuo skalbinių ar darbo, o nuo savęs.

Rytinis tylos ritualas gali trukti vos 15 minučių, bet jo efektas juntamas visą dieną. Tylus kavos puodelis be telefono rankose, trumpas tempimo pratimas, trys gilūs įkvėpimai ar kelios mintys užrašytos į sąsiuvinį, tokie paprasti veiksmai padeda grįžti į save. Jei įmanoma – net trumpa meditacija ar pozityvios mintys (afirmacijos) iš tiesų keičia emocinį foną.

Svarbiausia – ne kiekybė, o kokybė. 10 minučių be trikdžių kartais prilygsta valandai ramybės. Tai neturi būti kiekvieną dieną, bet bent kartą per savaitę sau padovanotas rytas gali tapti mažyčiu gelbėjimosi ratu emocijoms.

Pertraukos, kurios padeda atsikvėpti

Kai viskas spaudžia, svarbiausia – įsiterpti pauzę. Nebūtinai keliaujant į SPA – net kelios minutės sąmoningos pertraukos gali stabilizuoti nervų sistemą. Pavyzdžiui, trumpas pasivaikščiojimas lauke ar net 3 minutės prie atviro lango jau daro stebuklus.

Puikus būdas atgauti pusiausvyrą – kvėpavimo pratimai. Giliai įkvėpti, išlaikyti kvėpavimą, lėtai iškvėpti. Tai padeda smegenims gauti daugiau deguonies, o kūnui – nusiraminti. Jeigu tai nepavyksta, galima tiesiog atsisėsti tyliai kambaryje ir leisti sau nieko neveikti.

Taip pat itin veiksmingas būdas – skaitmeninė pauzė. Išjungti telefono garsus, atidėti atsakymus į žinutes ir trumpam atsidurti be ekranų. Net 15 minučių be informacijos srauto gali atstatyti pusiausvyrą geriau nei bet kuris energinis gėrimas.

10 mažų dalykų, kurie padės atgauti kvėpavimą

Karštas gėrimas be skubos
Tegul tai būna jūsų tylos laikas. Vienas puodelis arbatos ar kavos be telefono rankoje – tik jūs ir jūsų kvėpavimas.

Trumpos minutės prie lango ar balkone
Gamta ramina. Net jei matot tik kiemo medžius ar kaimynų katiną – tai atitraukia protą nuo nerimo.

Muzika, kuri kadaise patiko tau
Grįžkit prie savo dainų. Ne tų, kurias klausosi vaikai. O tų, kurias jaučiate širdimi. Kartais pakanka vienos dainos.

Nutildytas telefonas bent valandai
Pasaulis nesugrius. Bet jūs per tą laiką suspėsit sugrįžti į save. Net trumpai.

Mylimas skanėstas tik sau
Šokoladas, riešutai, sriuba ar traškus skrebutis. Neužtenka maitinti kitus – kartais reikia ir save palepinti.

Trumpas dušas 


3 minutės po vandeniu veikia kaip mygtukas „reset“. Atgyja kūnas, o kartu ir mintys.

Užrašykite, ko JŪS norit
Ne ką reikia padaryti. O ko norit. Nuoširdžiai. Tyliai. Be filtro.

5 minutės užsimerkus be telefono
Tai neturi būti meditacija. Tiesiog jūs. Jūsų mintys. Ir pauzė.

Apkabinkite
Vaiką. Vyrą. Katiną. Save. Fizinė šiluma išlaisvina hormonus ramybei.

Leiskit sau NIEKO
15 minučių be jokios naudos. Be planų. Be tvarkymosi. Tik jūs. Ir jūsų niekas. Tai gydantis niekas.

Mama turi teisę sustoti ir neturi laukti leidimo

Ramybės nereikia nusipelnyti. Jai nereikia palankios progos ar idealaus momento. Ji prasideda nuo paprasto: „gana – dabar mano eilė“. Net jei aplink triukšmas, net jei vakarienė dar neparuošta – sustoti ir pabūti su savimi yra privaloma. Ne iš egoizmo, o iš meilės sau.

Ir net jei tai tik vienas mažas žingsnis – jis jau veda link stipresnės, laimingesnės ir harmoningesnės mamos. O tokia mama – tikras turtas visai šeimai.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas