Prisijunkite
Prisijunkite
Viskas prasidėjo ramų sekmadienio vidurnaktį, kai Nyderlandų šiauriniame Groningene vietos gyventojai pastebėjo automobilių avariją, vienas automobilis trenkėsi į stulpą šalia tilto ir buvo paliktas be priežiūros.
Nors iš pirmo žvilgsnio situacija atrodė gana įprasta, netrukus pareigūnai suprato, kad šis įvykis turės kur kas daugiau neįprastų detalių nei tikėtasi.
Atvykus policijai paaiškėjo, kad automobilis buvo paliktas visiškai tuščias. Pareigūnai pradėjo aplinkos paieškas ir netrukus rado įtariamąjį, jis stovėjo netoliese, ant Emos tilto. Sulaikytas vyras atsisakė prisistatyti ir nevykdė prašymo pasitikrinti blaivumą.
Tuomet pareigūnai patikrino automobilio vidų ir aptiko tai, kas greitai pavirto socialinių tinklų sensacija – vairuotojo pažymėjimą, kuriame nurodytas ne kas kitas, o pats buvęs Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Džonsonas.
Suklastotas dokumentas buvo išduotas Ukrainos vardu, o pažymėjimo galiojimo data viršijo net mokslinės fantastikos scenarijus, jis turėjo galioti iki 3000 metų gruodžio mėnesio. Policijos pareigūnai pajuokavo, kad „deja, šiam žmogui nepavyko mūsų apgauti“.
Socialiniame tinkle „Instagram“ policijos pajėgos pasidalijo pažymėjimo nuotrauka, sulaukusia šimtų komentarų ir pasidalijimų. Daugelis komentavo, kad tai viena iš juokingiausių suklastotų tapatybių, kurią pareigūnai buvo matę pastaraisiais metais.
Nors situacija gali atrodyti juokinga, ji išryškina rimtas problemas. Suklastoti dokumentai, ypač išduodami kaip „suvenyrai“, dažnai naudojami ne tik kaip pokštai, bet ir kaip priemonė išvengti teisėsaugos atsakomybės.
Šiuo atveju kalbama apie tai, kad panašių pažymėjimų galima rasti turizmo prekių parduotuvėse Ukrainoje, o tai patvirtino žurnalistė Kysia Hekster, kuri anksčiau dirbo Rusijoje ir šiuo metu yra Nyderlandų visuomeninio transliuotojo NOS korespondentė.
Anot jos, tokie suvenyriniai pažymėjimai gali turėti net žinomų pasaulio lyderių pavardes – nuo Vokietijos kanclerės Angelos Merkel iki Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio. Tačiau kai šie „pokštai“ naudojami realiose situacijose, kur gali būti padaryta žala ar pažeistas įstatymas, jie praranda savo humoristinį atspalvį.
Šiuo metu aiškinamasi daugiau apie 35 metų Zuidhorno gyventoją, ar jis iš tiesų turi Ukrainos pilietybę, ar tik naudojosi fiktyviu dokumentu. Taip pat nagrinėjama, ar tai buvo vienkartinis atvejis, ar vyras jau anksčiau buvo įsivėlęs į panašias situacijas.
Incidentas tampa priminimu, kad klastotės, net jei ir atrodo juokingai, gali turėti rimtų pasekmių. Policija žada atlikti išsamų tyrimą ir primena, kad atsakomybė už vairavimą apsvaigus ar be galiojančio vairuotojo pažymėjimo gali būti ne tik finansinė, kai kuriais atvejais gresia ir baudžiamoji atsakomybė.
O jei prie viso to dar prisideda bandymas apsimesti vienu žymiausių britų politikų, istorija tampa ne tik absurdiška, bet ir potencialiai pavojinga.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti